Radio
Online
Повiдомити новину

Степанов: Підвищення рівня захворюваності на COVID-19 в останні дні — це результат легковажного ставлення до рекомендацій МОЗ

Тренд підвищення рівня захворюваності останніх кількох днів має просте пояснення: наше суспільство досить легковажно поставилося до рекомендацій МОЗ, а пом'якшення карантинних заходів сприйняло як повне їх скасування. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Міністерства охорони здоров‘я Максим Степанов.

«Я хочу наголосити: влада обрала стратегію адаптивного карантину задля поступового виходу з коронавірусної кризи», — підкреслив він. Проте карантин досі діє. Важливо не плутати поняття пом'якшення і скасування, адже загроза COVID-19 така ж велика, як і раніше. «Ми бачимо сумну статистику збільшення випадків захворювання і в інших країнах. Рівень передачі вірусу у Німеччині останніми днями знову перевищує критичне значення. У Китаї, звідки почалась епідемія, готуються до нового спалаху. Ще однією країною, влада якої оголосила про початок другої хвилі, стала Південна Корея. Бразилія та Індія також ставлять нові антирекорди», — сказав Степанов. В Україні ж останні тижні спостерігалась позитивна динаміка захворюваності. Але останні дані та легковажне ставлення громадян до своєї безпеки тривожать. «Я розумію, як усі втомилися від карантину; хочеться якомога швидше повернутися до повноцінного життя, але у нас немає вибору. Війну з вірусом поки не виграно. Та лише своєю поведінкою і дотриманням правил безпеки ми можемо мінімізувати активність його поширення. Я звертаюся до кожного громадянина України й наполегливо прошу дотримуватися всіх протиепідемічних правил. З ними можна ознайомитися на офіційних ресурсах МОЗ», — наголосив міністр. Користуйтеся масками, антисептиками та дотримуйтесь соціальної дистанції. Не нехтуйте правилами та засобами індивідуального захисту, адже від цього залежить не лише ваше життя, але й життя тих людей, хто перебуває поруч з вами. Очільник МОЗ підкреслив, що здоров’я — це, в першу чергу, про самосвідомість та відповідальність. Міністерство несе відповідальність за створення заходів превенції та реалізацію лікування, інші органи виконавчої владі — за контроль за дотриманням карантинних заходів, місцева влада — за створення умов для дотримання карантину. Але все це не працюватиме, якщо ви не візьмете на себе відповідальність за своє життя і продовжите легковажно ставитися до себе та близьких.

Читайте також: