Radio
Online
Повiдомити новину

Стало відомо, чи розпочнеться опалювальний сезон у всіх рівнян (ВІДЕО)

У Рівному опалювальний сезон розпочнеться 18 жовтня. Проте не у всіх. Про це сьогодні говорили на нараді голів ОСББ та міського голови. У чому причина та що каже влада про збільшені тарифи за тепло - далі у сюжеті.

18 жовтня у Рівному розпочинається опалювальний сезон. Таке розпорядження підписав міський голова Рівного. Та от не всі будинки готові увімкнути опалення. Про це сьогодні стало відомо під час зустрічі міського голови та голів ОСББ. Зокрема, Ігор Ханенко, голова декількох ОСББ зазначив, що з понеділка 20 будинків залишаться без тепла. А це за його словами, практично весь мікрорайон "Північний".

У нас сьогодні п'ятниця, на теперішній момент, будинки не набрані теплоносієм. Тобто вода не запущена у систему теплопостачання будинкову. Чому? Бо на вході в будинок магістральних мережах, ті що належать "Рівнетеплоенерго" відсутній теплоносій, - Ігор Ханенко голова декількох ОСББ на мікрорайоні "Північний"

За словами керівника "Рівнетеплоенерго", ремонтні роботи мереж виконуються на вулиці Степана Бандери, а теплоносій не подано в міських мережах до шести будинків. А от, в тих будинках у яких теплоносій не наповнений, то у цьому додає керівник - їх компанія не винна.

По всіх інших наші мережі наповнені. Мережі до будинку подаються згідно з правилами лише після пред'явлення головами ОСББ актів готовності. Давайте ми можем поїхати на наші ТП разом з міським головою, і з вами і покажем тонометри на тиск, - Олександр Ющук керівником компанії «Рівнетеплоенерго»

Втім, навіть, якщо і спільна поїздка міського голови, керівника Рівнетеплоенерго та голів ОСББ зрушить процес з місця. За словами голів ОСББ, батареї у будинках не швидко стануть теплими. Адже цьому передуватиме чималий технологічний процес.

Якщо, умовно, нам з понеділка розпочнуть подавати теплоносій. Набрати будинок водою це умовно пів дня потрібно. Плюс є ще технологічний процес по розповітрюванню теплових мереж. Це займає від тижня до двох тижнів, тобто реально будинок може загріти через дві неділі, - Ігор Ханенко голова декількох ОСББ на мікрорайоні "Північний"

Та це не єдина проблема з якою стикнуться рівняни. Тепломережі у місті не у найкращому стані. Голови ОСББ скаржаться, що часто через це в оселях попри увімкнене опалення - холодно.

Біля нас є тепловий пункт. У нас є будинки, які напряму йдуть з котельні, а є що через тепловий пункт . Відповідно там температура прикручується, до нас приходить дуже низька температура. Що ми можемо зробити?, - Інна Суровець голова ОСББ «Міцкевича-11»

Та от від якості теплопостачання рахунки в платіжках не змінюються. Рівненський міськвиконком 12 жовтня затвердив нові тарифи на теплопостачання. Зокрема, ціна гігакалорії тепла для населення зросла на понад 40%, з 1913 до 2725 гривень. Такий тариф змушені були встановити, за словами міського голови, бо мовляв, це єдиний вихід.

Зараз нам ставляють вимоги - меморандуми, вимоги, що місто має платити кошти за газ і тд. Тобто уявіть собі лишень, щоби покрити ту різницю в тарифі, місто має заплатити приблизно 300 мільйонів гривень наших з вами коштів, - Олександр Третяк міський голова Рівного

Олії у вогонь додала заява голови ОДА - Віталія Коваля. Той у себе на сторінці в "Фейсбук" назвав рішення міськвиконкоми та міського голови - ганебним. Мовляв, його прийняли у розріз та в порушення державної політики.

Для підтримки і стабільного проходження опалювального сезону у тих громадах, які підписали Меморандум, Уряд передбачив спрямування в 2022 році додатково до місцевих бюджетів 4% податку на доходи фізичних осіб, а також державних субвенцій. Для Рівного – це додаткові 54 млн грн від ПДФО! Могли би бути. Адже Третяк не підписав Меморандум.

Таке звернення міський голова вважає пустослів'ям. Мовляв, меморандум не врятує ситуацію. Навпаки закликає Віталія Коваля не бути голослівним і допомагати місту.

Популізм чистої води. У мене питання: меморандум, який виносили на конгрес чи він буде дотриманий? У мене питання: у меморандумі згадується про бонуси для міст, які підписували його. На жаль, Рівне чи підписало б чи не підписало б його. не потрапляє під ті бонуси, які заявлені можуть бути, - Олександр Третяк міський голова Рівного

І, дійсно, меморандумом за тепло та гарячу воду не розрахуєшся. Це вже зрозуміли у Львові. Адже саме мер міста Лева, один із тих, хто підписав славнозвісний документ. За словами Андрія Садового, навіть збільшення ПДФО для міст на 4% з 2022 року не покриє усіх видатків. Львів компенсовує різницю тарифу з міського бюджету, а це приблизно мінус 500 мільйонів гривень.

Читайте також: