Radio
Online
Повiдомити новину

Сьогодні відзначають Всесвітній день донора крові

Щорічно 14 червня в різних країнах світу відзначають Всесвітній день донора крові.

У травні 2005 р., в ході Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я, міністри охорони здоров’я світу одностайно прийняли заяву про прихильність і підтримку добровільного донорства крові. У резолюції WHA58.13 вони постановили щорічно проводити Всесвітній день донора крові 14 червня. Цього дня у 1868 році народився австрійський лікар К. Ландштейнер, який відкрив групи крові людини.
Щомиті в усьому світі у людей будь-якого віку і походження виникає потреба в переливанні крові за життєвими показаннями. Хоча потреба в крові є загальною, доступ до неї тих, хто її потребує, на жаль, загальним не є. Особливо гостро брак крові відчувається в країнах, що розвиваються, де проживає більшість світового населення.
Як відзначають в ВОЗ, "в цей день ми висловлюємо подяку людям, які добровільно і безплатно здають свою кров, необхідну для порятунку людських життів, і підвищуємо обізнаність про необхідність регулярного донорства крові для забезпечення якості, безпеки та наявності крові та продуктів крові для пацієнтів, які мають у ній потребу". Переливання крові і продуктів крові дозволяє щорічно рятувати мільйони людських життів. Воно допомагає продовжити життя пацієнтів, які страждають від станів, які становлять загрозу для життя, і поліпшити якість їх життя. Переливання крові і продуктів крові необхідно при проведенні складних медичних і хірургічних процедур. Воно також відіграє життєво важливу роль в галузі охорони здоров'я матерів і дітей та під час прийняття надзвичайних заходів у відповідь у зв'язку з антропогенними катастрофами і стихійними лихами, додали в ВОЗ. Служби крові, що забезпечують доступ пацієнтів до достатніх запасів безпечної крові та продуктів крові, як зазначено, є ключовим компонентом ефективних систем охорони здоров'я. Належне постачання може бути забезпечено тільки завдяки регулярному, добровільному та безплатному донорству крові. Однак у багатьох країнах служби крові стикаються з проблемами в забезпеченні достатніх запасів якісної і безпечної крові.

Читайте також: