Radio
Online
Повiдомити новину

Скільки отримають за олімпійські медалі спортсмени Рівненщини?

Олена Костевич та Олег Омельчук

Медаль Олімпійських ігор – це не лише нагорода найвищого штибу для спортсмена та вклад у імідж країни. Традиційно, за такі досягнення спортсмени отримують ще й фінансові винагороди з державного бюджету. На місцях – у областях, які представляють олімпійці у збірній, також готові відзначити переможців.

 

Для призерів ХХХІІ Олімпійських ігор, які зараз відбуваються у Токіо, встановлені відповідні державні нагороди. Так, за «золото» передбачена премія у 125 тисяч доларів, тобто 3,3 мільйона гривень, за «срібло» - 80 тисяч доларів (2,2 млн грн), «бронза» - 55 тисяч доларів (1,5 млн грн).

Про це повідомив перший заступник голови Рівненської облдержадміністрації Сергій Подолін.

За його словами, передбачені одноразові фінансові нагороди для спортсменів і з обласного бюджету.

«За перше місце – це 70 прожиткових мінімумів, сьогодні ця цифра складає 166 тисяч гривень. Друге місце - це 55 прожиткових мінімумів, тобто 130, 8 тисяч гривень. Нагородна за бронзову медаль з обласного бюджету складає 107 тисяч гривень,» - каже Сергій Подолін.

Також в області передбачені грошові виплати для спортсменів, які займуть 4, 5, 6 місця на олімпіаді, - 60, 23,7 та 16,6 тисяч гривень.

Особистий тренер олімпійця також отримає одноразову виплату – 50% від суми нагороди спортсмена.

«Окрім того призерам Олімпійських ігор буде встановлена стипендія голови ОДА на два роки розміром 9 516 гривень,» - зазначив перший заступник голови ОДА.

Нагадаємо, Рівненщину на ХХХІІ Олімпійських іграх представляє двоє спортсменів – стрілець Олег Омельчук, який вже виборов «бронзу» в парі з Оленою Костевич в стрільбі з пневматичного пістолета на дистанцію в десять метрів, а також плавець Михайло Романчук, який пробився до фіналу на 800 метрів вільним стилем.

Що ж до розвитку спорту, то за словами Подоліна, на Рівненщині два роки поспіль активно будуються об’єкти: спорткомплекс на Макарова у Рівному, спорткомплекси у Сарнах, Дубровиці, Бродниці, Здолбунові, басейни у Костополі та Дубно. Проведена реконструкція стадіону «Колос» у Костополі та стадіону «Меблевик» у Смизі. Також проводиться реконструкція стадіону «Авангард» у Рівному, на що додатково з держбюджету Рівненщина отримає 100 мільйонів з держбюджету.

Читайте також: