
Рівненській області, станом на 8 ранку 26 березня, підтверджених випадків захворювання на COVID-19 не зафіксовано. Разом з тим, в Україні зросла кількість лабораторно підтверджених випадків інфікування до 145, з яких п’ять летальних, один пацієнт одужав. Про це повідомляє пресслужба Рівненської ОДА. Саме тому в області продовжують впроваджувати жорсткі заходи задля недопущення потужного спалаху коронавірусної інфекції.
- 25 березня на підставі постанови Уряду обласна комісія з питань ТЕБ та НС прийняла рішення про запровадження на Рівненщині режиму надзвичайної ситуації. Такий режим діє на всій території України, разом з тим він у жодному разі не обмежує конституційні права громадян, а лише консолідує зусилля і влади, і громадськості для подолання загрози спалаху COVID-19. Відповідно, всі карантинні обмеження також подовжені на 30 днів до 24 квітня.
- Окрім заборон, що вже діють, комісія додатково ухвалила призупинити на АЗС продаж швидкої їжі та кави.
- На в’їзді-виїзді з області з 27 березня діятимуть 12 блок-постів. Цілодобово там чергуватимуть представники Нацполіції, ДСНС, Нацгвардії та медики, які проводитимуть температурний скринінг громадянам, перевірятимуть документи та з’ясовуватимуть причину приїзду.
- Разом з тим, враховуючи початок весняно-польових робіт, працюватимуть магазинам, що продають насіння, садивний матеріал та агрохімікати, за умови суворого дотримання усіх санітарних та протиепідемічних норм.
- Призупинена робота ринків, розважальних закладів, фітнес-центрів. Виключення становлять лише аптеки, продуктові магазини, супермаркети та АЗС.
- Школярі та студенти навчаються дистанційно.
- Обмежено роботу ЦНАПів, державних установ, що надають соціальні послуги.
- Через карантин релігійні громади Рівненщини переводять свої богослужіння в онлайн.
- Рівненщина отримала медичний вантаж з Китаю. Оперативний штаб при РОДА попередньо розподілиі захисні засоби і тести для діагностування коронавірусу. Усі 1878 тести-ПЛР передали у обласний лабораторний центр. 5000 експрес-тестів були розподілені та передані у 27 лікувально-профілактичних закладів. Костюми захисту, в першу чергу, направлені для медиків швидкої.
- У Рівненські ОДА відбулись зустрічі з керівниками та власниками аптечних мереж, під час яких йшлося про роботи аптечних закладів в період карантину, сприяння в організації доїзду фармацевтів до місця роботи. Також акцентовано увагу на особливому контролі за якістю медикаментів і засобів захисту та ціновою політикою.
- Запаси медичних масок та засобів захисту в аптеках Рівненщини оновлюються щодня.
- Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Рівненській області оприлюднила перелік цілодобових аптек та аптек, які надають послуги онлайн.
- Аптечна мережа "Рівнефармація" налагодила виробництво спиртовмісних антисептиків.
- У медичних закладах області загалом підготовлено 417 ліжкомісць, за необхідності, їх кількість можна збільшити до 600. Два інфекційні відділення області – Сарненської ЦРЛ та Рівненської міської – визначені базовими для роботи у складних умовах на випадок боротьби з коронавірусом. При потребі задіюватимуть усі лікарні.
- Під час карантину у Рівному, Сарнах і Дубні військовослужбовці ЗСУ, Нацгвардії та співробітники Нацполіції спільно забезпечують правопорядок.
- В області здійснюється постійний моніторинг в режимі онлайн епідситуації. Відпрацьовано алгоритм взаємодії з відомствами ДСНС, Національної поліції України, СБУ, Державної прикордонної служби, прокуратури.
- Триває робота Цілодобового оперативного штабу при РОДА, щодня його представники проводять онлайн брифінги через FB-сторінку ОДА, відповідають на запитання журналістів і громадян. Гаряча лінія 0 800 500 078 опрацювала понад 1500 дзвінків.