Міський голова Львова Андрій Садовий разом із сім'єю кілька днів провів на рівненському Поліссі. Розповідає. що залишився враженим красою тамтешньої природи. Але водночас засмучений знищеними гектарами землі через незаконний видобуток бурштину. Окрім цього має своє бачення щодо подальшої долі Тараканівського форту.
Свої враження Андрій Садовий описав на своїй сторінці у Фейсбук.
- Наша сім’я має одну добру традицію.
Кожного року в серпні ми подорожуємо різними куточками України. Це місця, які не побачиш випадково і не знайдеш у путівниках.
Цього разу – Полісся.
Тут є все, про що може тільки мріяти турист.
В мальовничих лісах живуть олені, лані, муфлони, ростуть чорниця і ожина. Таких великих грибів я ще не бачив. А ще можна побачити наживо гліцеринові озера.
Ми купались у прозорих водах, а потім рибалили.
Довго-довго роздивлялись ці красоти. Тут ніби немає поняття часу. Ні, тут просто немає часу. Це дозволяє відключитись і думати лише про те, що тебе оточує тут і зараз. І більше нічого не треба.
Незаймана природа, здається, ще ніколи не зустрічала нікого, крім нас.
Не можу передати своїх відчуттів, коли побачив найбільший у Європі гранітний кар’єр.
Неймовірний музей етнографії в Сарнах – це наш український ексклюзив. Де ще можна побачити справжній серпанок? Хто знає, що таке серпанок?)
З сумного. Шукачі бурштину знищили сотні гектарів. Часом бажання людської наживи доводить природу до розпачу.
Тараканівський форт. Це взагалі окрема історія. Споруда, яка є прикладом будівництва ХІХ століття. Дуже прикро, бо вона просто занепадає.
Сьогодні форт перебуває на балансі Міністерства оборони. Я навіть не переконаний, що вони самі про це знають. Бездіяльність доводить цю пам’ятку до руйнації. Її треба передати на баланс Мінкульту Олександр Ткаченко
Тут міг би постати сучасний музей Першої світової війни. Це направду локація, куди приїжджатимуть люди з України і всього світу.
Для чого це все пишу.
Люди, подорожуйте Україною!
Знаю, що наша країна велика і неосяжна. Але давайте спробуємо об’їхати, обійти, обійняти і зшити всі ці красоти.
В цьому теж наша Незалежність.
Зі святом!)
Читайте також: Міському голові Львова показали бурштинові копальні Рівненщини