Radio
Online
Повiдомити новину

Робота за кордоном: куди їдуть працювати рівняни

Українці повертаються на заробітки в Європу. Попри карантин, рівняни продовжують цікавитися роботою за кордоном. Порівняно з минулим роком, охочих навіть побільшало, кажуть в агентстві з працевлаштування.  Директор «Центру зайнятості та навчання за кордоном», Сергій Бартош говорить:

"Запити збільшилися у рази. Як раніше, 2019 рік, люди зверталися 20-30 чоловік. На сьогоднішній день – це від 10 до 50-60"
Польща, Чехія, Німеччина. В такі країни нині можна офіційно поїхати на роботу. Для цього потрібно мати український та закордонний паспорти, ідентифікаційний код та страховку. Візу робити не обов’язково, проте в такому випадку на кордоні попросять показати запрошення від роботодавця. Найбільшою популярністю користується сезонна робота на фермах чи теплицях, яка привалює заробітчан високими зарплатами.
"Польща кожен рік збільшує заробітні плати на 1 злотий.  У зв’язку з карантином, так, заробітна плата виросла.", - додає директор «Центру зайнятості та навчання за кордоном»
Через коронавірус чимало працівників повернулися додому. Чеські і польські ферми буквально  потерпали без українських заробітчан. Адже збирати врожай – було нікому.    
"Ситуація з коронавірусом показала нам, що залежність від української робочої сили вмить може поставити цілі виробництва на коліна. Якби я не просив своїх робітників залишитися, сезон можна було б достроково завершувати.", - розповідає Павел Покорний директор овочевого підприємства в Чехії
За офіційною статистикою, на сезонні роботи до Чехії, протягом року приїздить більше 20 000 заробітчан. Більшість – українці.
"Ця криза показала наскільки українці є незамінними у чеському сільському господарстві і не тільки в Чехії, але й в інших європейських країнах. Ніхто не був до цього готовим", додає Їржі Шир Заступник міністра сільського господарства Чехії
Відтак, Чехія ще на початку літа відкрила кордони для заробітчан. В Україні запрацювали візові центри. Щоправда, тепер для виїзду в будь-яку країну на роботу, потрібно обов’язково пройти двотижневу обсервацію після перетину кордону. [embed]https://youtu.be/EaQlmCGGraw[/embed]

Читайте також: