Radio
Online
Повiдомити новину

Робота водія фури: труднощі, що супроводжують щоденні рейси

Красиві пейзажі, улюблена радіостанція, нові подорожі, затишна кабіна… Саме так більшість українців уявляють роботу далекобійника. Водіям не потрібне підвищення кваліфікації, у них відсутні фізичні навантаження, нема надокучливих колег не робота, а казка. І в цьому є частка правди, проте про іншу частину часто забувають.

Не все так однозначно

Водій фури це більше, ніж просто керманич. Перевезення вантажу тягне за собою величезну відповідальність та потребує філігранних навичок управління авто. Важливо бути прагматичним, пунктуальним та витривалим. Проводячи півжиття в дорозі, інколи необхідно ставати:

 • логістом (нерідко доводиться екстрено змінювати маршрут та вирішувати питання з замовниками);
 • охоронцем (відповідальність за цілісність вантажу лежить на водієві);
 • механіком (треба вміти виконувати хоча б мінімальний ремонт свого авто);
 • кухарем (харчуватися в придорожніх закладах дорого і не завжди безпечно, готувати можна самому);
 • медиком (знати, як максимально швидко здолати недугу в дорозі).

Якщо ж говорити про далекобійників, що їздять в закордонні рейси, то список необхідних навичок збільшується. Шукаючи роботу водієм на jobs.ua, треба бути готовим до того, що від вас вимагатимуть знання іноземної мови, законодавчої бази, правил оформлення міжнародних документів, уміння користуватися тахографом, електронною картою, навігаторами.

Приховані складнощі

Далекобійники обожнюють розповідати цікаві історії з життя. І не всі вони позитивні. Водії фур з багаторічним досвідом не люблять говорити про зворотний бік медалі своєї професії. Проте вона є, і не надто райдужна.

Влаштовуючись на роботу водієм, треба бути готовим, що в дорозі трапляються:

 • аварії (доводиться часто ставати свідком ДТП, бачити палаючі зім’яті автівки, мертвих чи скалічених людей. Більш того, необхідно навчитися спокійно це сприймати);
 • крадіжки вантажу («розпакувати» тент та винести його вміст можуть менш ніж за годину. А деякі організовані групи умудряються розвантажувати товар навіть під час їзди);
 • перевірки поліцією (звична справа, проте із-за пакету супровідної документації вони затягуються надовго);
 • жахливі дороги (болюче питання не тільки для українського транспортного сполучення, але й для європейського);
 • поломки (від них не застрахований ніхто. Навіть елементарна заміна пробитого колеса на фурі справа не з легких);
 • автостопери-злодії (більшість далекобійників люблять попутників, проте інколи ті «віддячують» зниклим мобільним телефоном, гаманцем чи іншими цінними речами).

Нерідко виникають проблеми на етапі розвантаження та приймання товару нестачі чи пошкодження вантажу часто «вішають» саме на водіїв. Матеріальна відповідальність є більшою складністю, ніж ненормований робочий день чи відсутність комфортних умов. Тому не варто недооцінювати професію водія, це не «легкі гроші» і суцільна романтика. Це важка щоденна праця, гідна поваги і високої заробітної плати.

Читайте також: