Radio
Online
Повiдомити новину

Рівняни можуть долучитися до всесвітнього велофлешмобу

У світі в цей день стартує флешмоб #worldbicycleday. Щоб долучитись до нього, достатньо виїхати велосипедом 3 червня та викласти фото або відео себе на велосипеді на фоні дорожнього знаку в соцмережах з написом: «Святкую #worldbicycleday в (вставити назву населенного пункту)». Хештеги Всесвітнього дня велосипеда такі: #June3WorldBicycleDay #worldbicycleday.

До речі, велосипед, як вид транспорту використовується вже понад 200 років. У 1817 році, баварський лісничий, барон Карл Драйз із Карлсруе, витесав із дерева «коня на двох колесах». Для публіки виріб був представлений в Парижі в 1818 році. Вмощуючись на ньому, ноги мали торкатися землі. Відштовхуючись то одною то другою ступнею пристрій розвивав швидкість 14 км/год. Через два роки винахідник одержав патент, в якому офіційно ця машина називалася «біжучою машиною» або «дрезиною» . Її було обладнано сідлом і кермом. Згодом французи, яким такий винахід особливо сподобався, перейменували його на свій лад. З цього часу він отримав свою сучасну назву - «velocipede», що латиною означає «рух» і «нога».

За свою історію цей транспортний засіб пережив масу модифікацій: збільшення і зменшення переднього колеса, ставав тандемом, адаптувався для жінок-велосипедисток та дітей.

Читайте також: