Radio
Online
Повiдомити новину

Рівненський травматолог розповів, як боротися із кісточкою на нозі (ВІДЕО)

Краса чи здоров'я? Давня проблема, яка хвилює чи не кожну жінку. Наші журналісти розібралися, чому не варто носити красиве, але незручне взуття. Більше у матеріалі далі. 
 

Підбори додають жінкам впевненості, стрункості та граційності, але окрім цього несуть неабияку небезпеку. Лікар-ортопед каже: підбори заввишки понад 8 см на 80% збільшують навантаження на передній відділ стопи. Це може завдати непоправної шкоди. 

"Це несе значну небезпеку у розвитку таких захворювань, як: Халюс Вальгус, тобто викривлення великого - першого пальця стопи. Артрози дрібних суглобів стопи, натоптиші, мозолі. Це все виявляється внаслідок неправильного розподілення навантаження під час ходьби," - каже лікар ортопед-травматолог Роман Чумаченко.

Лікар каже, страждають не лише стопи, а й колінні суглоби. Пояснює, коли зміщується центр ваги, перевантажуються внутрішні відділи колінних суглобів. Це пришвидшує їх зношення і сприяє розвиткові артрозу. Він проявляється болем, запаленням і порушенням ходьби. Не менше шкодять високі підбори й спині. 

"Високі підбори змушують жінку зміщувати центр ваги до переду. Таким чином вирівнюється поперековий лордос і це призводить до виникнення таких захворювань, як: протрузії міжхребцевих дисків, грижі міжхребцевих дисків, перенапруження м'язів спини, порушення роботи внутрішніх органів, органів малого таза та шлунково-кишкового тракту," - продовжує Роман Чумаченко.

Наголошує, щоб уникнути таких наслідків підбори слід носити не більше 2-3-х годин на добу. При можливості, знімати взуття, хоча б на декілька хвилин. Також рекомендує з собою носити змінне взуття, щоб розвантажити стопу під час тривалого перебування на підборах. Важливо також розуміти, що на підборах можна ходити лише по рівних поверхнях. В іншому випадку можна серйозно травмуватися. 

"Підбори тільки посилюють виникнення кісточки. Вони можуть стати пусковим чинником. А взагалі вона виникає у людей, у яких є поперечна плоскостопість. На початкових стадіях це захворювання можна виправити носінням спеціальних супінаторів, тобто устілок, які вкладаються у взуття. У них потрібно ходити постійно."

Перелічені захворювання стосуються не лише підборів, а й всього незручного взуття. Окрім кісточки утворюються також молоткоподібні пальці. Вони виникають через носіння вузького взуття. Як вибрати красиве й, головне, зручне взуття знає пані Валентина. Вона торгує більше 20-ти років. 

"Треба його обов'язково поміряти. І якщо Ваша стопа за формою максимально підкреслює вигин, який ми бачимо в туфлі, то це взуття Вам буде зручним. Не має бути вільного простору між устілкою в місті згину і вашою стопою," - каже власниця магазину Валентина.

Додає, коли є проблеми зі стопою варто брати взуття з ортопедичною устілкою. Воно має спеціальні горбики, які підкреслюють стопу. Втім наголошує, що все підбирається індивідуально.

Читайте також: