Radio
Online
Повiдомити новину

Рівненські громади розвивають велоінфраструктуру для переселенців

Фото ілюстративне

Фахівці територіальних громад Рівненської та Волинської областей стали учасниками інформаційної сесії на тему «Забезпечення потреб ВПО у мобільності».Учасники інформаційної сесії дізналися про сучасні практики забезпечення потреб ВПО у мобільності та обговорили напрямки проєктів поліпшення мобільності.

Про це повідомили в Рівненській обласній раді.

«Тема мобільності актуальна в період війни, особливо це стосується територіальних громад, які прийняли велику кількість внутрішньо переміщених осіб. Велосипед – це максимально економний засіб для пересування, який використовували багато людей, коли не працював громадський транспорт та не було пального. Громада слід звернути увагу на розвиток веломережі, яка набуватиме все більшої популярності», – зазначив Вадим Денисенко, експерт з розвитку сталої мобільності «U-LEAD з Європою».

Експерт презентував найбільш успішні практики щодо розвитку мобільності, які вже діють в Україні та закордоном. 

«У Львові започаткували благодійний велопрокат «Ровер.рент». У місті діє 18 точок прокату. Усі бажаючі мають можливість скористатися велосипедом, а для ВПО така послуга безкоштовна. Основна умова – велосипед слід повернути на точку прокату до комендантської години. У місті організовуються спеціальні навчання їзди на велосипедах для початківців», – розповів експерт.

Також в Україні активно розвивається кампанія #BikesForUkraine, яка спрямована на деокуповані та прифронтові території, де знищено громадський транспорт та проблеми з паливом. Велосипеди збираються для гуманітарних штабів, які розвозять допомогу, співробітників критичної інфраструктури та військових.

Вадим Денисенко обговорив з представниками територіальних громад діючі конкурси та гранти, завдяки яким можна отримати фінансування для проєктів із розвитку сталої мобільності.

Читайте також: