Radio
Online
Повiдомити новину

Рівненщина очікує поставку тестів на коронавірус

Заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко провів онлайн-брифінг на тему протидії коронавірусу на Рівненщині. Онлайн трансляцію провели на сторінці Facebook Рівненської ОДА. Заступник голови ОДА, що станом на 17 годину в області не зафіксовано офіційних випадків захворювання на СOVID-19.

"Станом на 17 годину я офіціно можу повідомити про наявність ПЛР тестів, залишок таких тестів є в нашому державному лабораторному центрі, який використовує ці тести при наявносі підозр на коронавірусну інфекцію. На сьогодні є в наявності 50 таких оперативних тестів, але ми очікуємо до кінця дня поставку експрес і ПЛР тестів. Про кількість зможу сказати тоді коли сяде літак. Ця інформація буде надана до кінця дня",- повідомив Ігор Тимошенко.
На запитання, чи є інформація щодо жінки, яка померла від пневмонії на Дубенщині, чи була підтверджена коронавірусна інфекція, заступник голови ОДА відповів, що наразі ще не має підтвердженого результату, орієнтовно остаточна інформація буде пізніше. Окрім того, чиновник повідомив, що карантин буде провжуватися:
"Поки що ви знаєте ті терміни, які визначені третім квітня, але виходячи з тієї динаміки, яка на сьогоднішній день є, карантин буде продовжуватися, але це залежатиме, яке на загальноукраїнському рівні буде прийнято рішення" 
Варто додати, що відсьогодні подібні інформування населення та ЗМІ будуть проводити щодня. Довідково: Існує два види тестів на коронавірус: експрес-тести і тести методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). Експрес-тести визначають наявність антитіл до віруса в крові, а не власне присутність віруса. Цей метод вважається не дуже точним, оскільки антитіла наш організм починає виробляти не з першого дня інфікування хворобою, а в її розпал – у випадку Covid-19  це приблизно 5-7 день. Результат тесту стає відомий вже за 15 хвилин і його може зробити в будь-якому медзакладі. Але в будь-якому випадку вірогідність виявлення захворювання при перевірці експрес-тестом не є стовідсотковою і його результати обов’язково потрібно підтвердити з допомогою ПЛР. Як мінімум тому, що тестування може припасти на період, коли організм хворого ще не встиг виробити антитіла.

Читайте також: