Radio
Online
Повiдомити новину

Рівненщина у "червоній" зоні (ВІДЕО)

Рівненщина у "червоній" зоні. Пов'язано це із швидким зростання хворих на коронавірусну хворобу. Окрім зростання кількості хворих, зростає і рівень госпіталізації. На які обмеження слід чекати, у матеріалі Олесі Мороз.

Довжелезні черги за тестами на наявність ковід-19.Ось так, розпочинається ранок рівнян. Вони по декілька годин стоять у черзі і практично кожен з них із однаковими симптомами та підозрою на коронавірус.

Там черга така. З температурою і хто його знає коли ми зможемо туди попасти.

Я ще навіть не попала. Там така черга. Я не хочу вас заразити.

Тут подивіться скільки народу зібралось. Всі люди з температурою з кашлем. Тут всі хворі. 

А все це пов'язано із різким зростанням захворюваності на коронавірус та потраплянням Рівненщини до "червоної" зони.

"В першу чергу школи ідуть на дистанційну форму навчання або на карантин, якщо немає змоги забезпечити навчальний процес, у зв'язку з хворобою вчителів. Також всі розважальні заклади, заклади громадського харчування будуть працювати тільки за наявності 100% зеленого сертифікату щеплення в працівників та відвідувачів", - голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

За словами начальника охорони здоров'я Віктора Іськіва нині найбільше хворіють діти, педагоги та медики.

"Уже 134 медичних працівників в наших закладах на сьогодні хворі. Це теж вносить, таку лепту негативну, тому що в основному це працівники первинної ланки надання медичної допомоги. Ну тобто, це ті самі сімейні лікарі, медичні сестри які на першому етапі надання медичної допомоги", - начальник управління охорони здоров'я Рівного Віктор Іськів

Не оминула нова хвиля коронавірусу і навчальні заклади міста. В області школи переводяться на дистанційну форму навчання або йдуть на карантин до стабілізації ситуації.

"Уже з вівторка всі заклади де є 5-11 класи навчаються з використанням технологій дистанційного навчання, 1-4 класи було дано можливість на розсуд педагогічним радам зважаючи на на ситуацію захворюваності визначати чи очно чи дистанційно. На сьогодні ми маємо ситуацію, що по 11 класах, по 18 перепрошую 1-4 класи навчаються дистанційно", - начальник управління освіти Рівного Богдан Турович.

Коронавірус уже вніс свої корективи у навчальні процеси. Останній дзвінок який раніше проводився у травні, змістився на червень.

"На жаль ми вичерпали увесь ліміт канікулярний так би мовити і уже згідно того плану і графіку навчального процесу який вже зараз є ми навчальний рік і так уже будемо завершувати фактично в червні місяці. Не випускні в травні як зазвичай це було, а червень місяць ми тільки завершимо вичитку навчальних планів і матеріалів. Якщо ми зараз повністю підемо на карантин і оголосимо карантин, то це ще 2-3 тижні. Фактично літніх канікул в школі як таких може не бути", - міський голова Рівного Олександр Третяк

Окрім, цього певні обмеження черкатимуться і на громадський транспорт. Але на цей раз у пасажирів наявність ковід сертифікатів ніхто не перевірятиме. Під час червоної зони в салоні громадського транспорту дозволяються знаходитись людям на усіх сидячих місцях та 50% від місць для стояння.

"Відповідно ці зміни не змінювались, тому в червоній зоні будуть діяти такі обмеження як і були попередньо встановлені. Щодо контролю зрозуміло, що органи національної поліції зокрема в першу чергу, вони і раніше перевіряли заповненість в салоні очевидно, що заходиш до салону і там немає вже місць то це очевидні порушення, тому очікуємо що при зростанні рівня захворюваності теж доведеться контролювати заповненість зокрема і наповненість транспортних засобів", - начальник управління транспорту та зв'язку Рівного  Іван Фурлет

Втім, рівняни змін ніяких не відчувають. Говорять різниці між "помаранчевою" та "червоною" зонами зовсім немає.

Я нічого не побачила, як бачите маски не ношу. Зайнята зараз своїми проблемами робота і додому. На це навіть уваги не звертаю, бо вже цей барановірус просто набрид чесно.

Не звернув уваги на це. За пів дня нічого не побачив ще. Хто цим займається, то можливо аналізують. А я не звертаю уваги. 

Я здала тест на ковід і захворіла ковідом. А щодо змін, то хіба що в тролейбусах кондуктори вдягали перчатки і все. Але нема такого, щоб вони не впускали більше чим можна місць. 

Окрім цього, робота культурних закладів, громадського харчування та торгово-розважальних центрів буде можлива лише за наявності зелених ковід-сертифікатів у 100% співробітників та відвідувачів.
 

Читайте також: