Radio
Online
Повiдомити новину

Рівненщина готується до чергової хвилі COVID-19 (ВІДЕО)

На нову хвилю COVID-19 очікують на Рівненщині. Погіршення епідситуації пов'язують з поїздками населення у святковий період в інші регіони та за кордон. Скільки ліжок вже зайняті хворими на ковід в області, та чи готова Рівненщина до чергової хвилі інфікування коронавірусом, - далі у сюжеті. 

Свята прийшли - нову хвилю принесли. Саме з поверненням рівнян з-за кордону, де провели новорічні та різдвяні свята, пов'язують збільшення кількості хворих на COVID - 19. На сьогодні завантаженість ліжок ковідних лікарень Рівненщини становить 23%. Окрім того зайняті 15% кисневих точок. 

"Підйом захворюваності пов'язаний з несенням нового штаму "Омікрон" з Європи до України. Ця тенденція теж відслідковується по збільшенню в Україні. Тому ще раз наголошуємо про те, що ковід сьогодні присутній, і не можна розслаблятись. Потрібно вакцинуватись, і відповідно в місцях масового перебування людей потрібно дотримуватись всіх протикарантинних вимог," - каже перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін.

До погіршення епідситуації Рівненщина готова. Як повідомив директор департаменту цивільного захисту та охорони здоров'я населення облдержадміністрації Олег Вівсянник, область забезпечена достатньою кількістю тестів. В разі погіршення ситуації, кількість ліжкомісць у лікарнях будуть збільшувати. На нову хвилю очікують вже найближчим часом. 

"На сьогодні проводимо всі необхідні заходи для посилення киснезабезпечення лікувально-профілактичних закладів. Також вживаються заходи для стовідсоткового забезпечення кисневими точками ліжкового фонду. У нас є достатній резерв засобів індивідуального захисту, а також дезінфікуючих речовин," - каже директор департаменту цивільного захисту та охорони здоров'я населення Рівненської ОДА Олег Вівсянник.

Окрім того новий штам коронавірусу "Омікрон" вже шириться Західною Україною. Випадки інфікування зафіксовані й на Рівненщині. 

"Інфікування  вірусом "Омікрон" значно вище, ніж інфікування вірусом "Дельта". Проте ризик потрапити до стаціонару від вірусу "Омікрон" на 50% нижче від вірусу "Дельта". Але люди, які вакциновані двома дозами, зменшують ризик потрапити до стаціонару на 65%. А які мають 3 дози, тобто вакциновані бустерною дозою, ризик потрапити до стаціонарного лікувально-профілактичного закладу для отримання стаціонарної медичної допомоги, тобто мати середній чи важкий ступінь перебігу захворювання, знижується на 81%."

Аби запобігти розвитку захворювання та попередити розвиток пандемії, людям рекомендують щепитись третьою дозою. На Рівненщині бустерну вакцинацію вже зробили майже півтори тисячі осіб.

Читайте також: