Radio
Online
Повiдомити новину

Рівнегаз просить у державного регулятора зібльшити ціну на транспортування газу (ВІДЕО)

Ціна на газ в опалювальний сезон не зросте, а от на транспортування – може. Державний регулятор розглядає подані місцевими газовими компаніями ціни на доставку блакитного палива до осель українців. Здорожчання цієї послуги прогнозується у чотири рази, втім фіксованої суми для усіх немає. До прикладу, у Рівному вартість доставки просять підняти у понад 100%. З чим пов'язане таке здорожчання і чи воно остаточне у матеріалі далі.

Пані Галина пенсіонерка. Аби не віддавати усі кошти за комуналку - економить. Втім чи не щомісяця левова частка коштів йде на рахунки надавачів послуг. Два роки тому до витрат додалась ще одна платіжка.

"Транспортування, згідно із платіжкою, я плачу 52 гривні 75 копійок"

Так пані Галині платить цьогоріч, коли ціна за доставку одного метра кубічного газу становить 1, 68. Втім з січня ціна може збільшитись. АТ "Рівнегаз" просить у державного регулятора підняти вартість транспортування газу до трьох гривень 79 копійок. Тобто на понад 100%. Документи уже надіслано.

Це є неправильно. Як можна було ціну розділити на кілька разів? Не піднімають ціну на газ, то піднімають на транспортування. А з першого травня, що? Ціна газу буде мінятися?, - Галина Харчук пенсіонерка

Рівненська газорозподільча компанія потребу здорожчання пояснює кількома причинами. Серед основних - вартість газу.

Зросла вартість газу на виробничо-технологічні потреби. Це в першу чергу. Вона у складовій тарифу у нас займає більше 30%, - Віталій Зубейко директор фінансовий АТ "Рівнегаз"

Окрім цього у тариф по транспортуванню закладається вартість матеріалів та оплата праці, яка, наголошують газовики, виросла. та навіть попри це одного бажання "Рівнегазу" недостатньо. Запропоновану у 3,79 ціну має ще завтредити державний регулятор. Зробити це потрібно до січня. Газовики чекають. Кажуть, вартість транспортування підвищувати треба.

Якщо перегляду тарифу не буде, то буде нарощуватись борг перед постачальнкиами газу за виробничо-технологічні витрати, плюс відтік кадрів, через невідповідну заробітну плату, - Віталій Зубейко директор фінансовий АТ "Рівнегаз"

Попри аргументи газовиків, депутати міської ради іншої думки. Хочуть аби ціна за транспортування залишилась незмінною. На сесії проголосували зверненя до державного регулятора.

Наше звернення міської ради до НКРЕКП полягало в тому, щоб зупинити і не погоджувати тариф на транспортування та розподіл газу, - Володимир Валявка депутат міської ради Рівного

Позитиву у цій ситуації споживачам газу додає роз'яснення від державного регулятору. Ті повідомляють, що суттєвого підвищення тарифу на транспортування очікувати не варто. Втім воно все ж буде.

Газовики хочуть підняти ціну на транспортування газу

 

 

Читайте також: