Radio
Online
Повiдомити новину

Рівне на 16 місці серед обласних центрів України (ВІДЕО)

Як зробити Рівне кращим для мешканців, які сфери життя міста потрібно покращити, а які потрібно утримувати на нинішніх позиціях. В яку сторону потрібно рухатися міській владі аби змінити місто та зробити його привабливішим? Ці питання обговорили на регіональному форумі з демократичного врядування. Серед присутніх не лише представники міської влади, а й гості з інших обласних центрів. Про що говорили, та на якому місці знаходиться Рівне у рейтингу міст України - далі у матеріалі.

У Рівному відбувся форум із демократичного врядування. Мета заходу розробити нові та дієві програми із розвитку міста, визначити сильні та слабкі сторони обласного центру та порівняти ці показники із сусідніми регіонами.

Це буде взаємодія, ми об'єднуємося разом із іншими міськими головами, секретарями міських рад, для того, щоб спільними зусиллями шукати кращі, оптимальні варіанти розвитку міста, - Олександр Третяк міський голова Рівного

Одне з основних питань - рейтинг обласних центрів, який складається за низкою показників - легкість ведення бізнесу, надання комунальних послуг, розвиток інфраструктури міста. Такі дослідження в Україні відбуваються уже 7 рік поспіль.

Група Рейтинг складала відповідний аналіз, де було проранжовано на якому місці знаходиться той чи інший обласний центр, надзвичайно цікаво дізнатися де знаходиться місто Рівне, які позиції займає, на підставі чого складався цей рейтинг, - Олександр Третяк міський голова Рівного

Організатори дослідження кажуть, містам, які не займають лідируючі позиції, значно простіше підніматися у рейтингу, інколи навіть не значні покращення, можуть суттєво вплинути на показники. До прикладу, причиною росту в рейтингу може бути покращення дорожньої інфраструктури. Проте відзначають: покращення в одній сфері може призводити до погіршення в іншій. Ті ж якісні дороги у місті можуть призвести до погіршення ситуації із парковками, тому до вирішення проблем потрібно підходити комплексно.

У вас є новообрана міська влада, виходячи з результатів, ми можемо говорити, що переобрання влади, яка довго дуже була, вона дає новий поштовх до оцінок і новий поштовх для міста. Місто Рівне, воно не має критичної ідентифікації, воно не асоціюється з індустріальною складовою, чи з туристичною, тому тут і є сфера для розвитку, щоб створити новий образ міста Рівного і презентувати його спочатку містянам а потім на загальноукраїнському рівні, - Любомир Мисів заступник директора соціологічної групи "Рейтинг"

Робота із покращення тих чи інших сфер може бути не поміченою жителями міста відразу. Так розвиток комунальної сфери - не змінює місце у рейтингу відразу - впевнений секретар Житомирської місткої ради Віктор Клімінський.

Почали вкладатися в такі маштабні проекти, як будівництво очисних споруд і будівництво нових каналізаційних мереж, системи водопостачання. І ці роботи, як правило, не бачать громадяни, не бачать мешканці, - Віктор Клімінський секретар Житомирської міської ради

Наш обласний центр - займає місце у середині списку, соціологи кажуть - зазвичай, це показник міст, в яких відбуваються конкурентні вибори до органів місцевого самоврядування.

Місто Рівне знаходиться на 16 позиції, це моя перша каденція і от власне мені важливо зафіксувати нашу вихідну точку і де ми будемо через кілька років. Мені буде зручно одразу побачити, де і в чому ми відстаємо від інших міст, і на що потрібно натискати, - Олександр Третяк міський голова Рівного

Рівне значно випереджає сусідні обласні центри у сфері надання медичних послуг, у порівняні із ними просідає у комунальній та дорожній сфері. Міський голова вже запланував зустрічі із головами профільних управлінь для вирішення недопрацювань. А через рік, подібний форум проведуть ще раз, щоб оцінити проведену роботу.

Читайте також: