Radio
Online
Повiдомити новину

Провідні європейські методики із розвитку баскетболу у Рівному (ВІДЕО)

Світові баскетбольні методики у Рівному. В обласному центрі почала працювати "Баскетбольної академії Сергія Ліщука". Така спортивна ініціатива покликана не лише сприяти розвитку баскетболу а й залучити підростаюче покоління до спорту та здорового способу життя. На відкритому тренуванні в академії побувала і наша знімальна група. 

На базі 28 школи розпочала свою роботу "Баскетбольна академія Сергія Ліщука". Це не звичайна спортивна школа чи секція. Тут займаються наймолодші - учні перших, других, третіх класів. У баскетбольній академії провели відкрите тренування за участі вихованців та їх батьків. На перший погляд, вправи, що виконують майбутні баскетболісти, не зовсім зрозумілі, у тренерському штабі кажуть - це база, з якої і розпочинається баскетбол.

"Перший клас взагалі перший місяць займається, тому ми максимально залучили інвентарю, щоб їм було цікаво, тенісні м'ячі, розвиток координаційних рухів, залучаємо інвентар там де стрибки треба розвивати, де швидкість треба розвивати, уже з баскетбольними м'ячами без ведення вправи виконували, щоб дітям було легше. З ведення вправи найпростіше, пружинні рухи, щоб вони працювали, сила швидкість, це розвиваємо в перших класах других," - каже тренерка "Баскетбольної академії Сергія Ліщука" Валентина Максимчук.

"Баскетбольна академія Сергія Ліщука" - це перші кроки у спорті для підростаючого покоління. Перед випускниками академії відкриватимуться нові шляхи у баскетболі - спеціалізовані спортивні школи та баскетбольні клуби. Більшість методик, що тут застосовуються, запозичені у провідних європейських академіях. 

"Ми нічого не придумували свого, ми повністю проаналізували провідні європейські країни, подивилися на їх академії, в яких форматах проводять, і ми розуміємо, що зараз така важка ситуація, діти в гаджетах, діти не виходять, а батькам дуже важко, возити в спортивні школи," - каже директор "Баскетбольної академії Сергія Ліщука" Валерій Жартун.

Рівнянин Володимир залучив сина Андрія до баскетболу, бо ж сам займався цим видом спорту у шкільні роки: 

"У школі ходив на секцію баскетболу декілька років, грав за школу за клас, дай і дитину свою відправив на баскетбол."

Володимир взяв участь у конкурсі, влаштованому для батьків, переміг та виграв форму баскетбольного клубу "Рівне", яку передав синові. Через заняття в баскетбольній академії у першокласника Андрія у школі уваги хоч відбавляй. 

"Вони запитують чи я легенда, чи я добре займаюся, у мене все виходить."

А от для Юлії бажання сина займатися баскетболом було несподіванкою: 

"Я не знаю звідки мій син дізнався про баскетбол, але йому дуже подобається баскетбол, він сам попросив мене саме на баскетболі ми шукали де є гурток, є він у 28 школі."

У ще одному конкурсі перемогла рівнянка Олена, від спонсорів БК "Рівне" в нагороду отримала стильний елемент декору. 

Підтримують починання юних баскетболістів і представники фан-клубу БК "Рівне", більшість із них впевнені -  спеціалізована академія Сергія Ліщука - це майбутнє рівненського баскетболу. 

"Знаходячись на цьому дійстві, я просто в захваті, сьогодні таке свято баскетболу, адміністрація клубу створила, це презентація баскетбольної академії Сергія Ліщука, супер, по моєму ви все бачили, стільки людей, батьки, діти, усіх запрошую до баскетболу до спорту," - каже представник фан-клубу БК "Рівне" Роман Омельковець.

Президент БК "Рівне" та засновник баскетбольної академії Сергій Ліщук каже, намір започаткувати таку ініціативу був із самого початку відродження баскетболу у Рівному. Та для цього було потрібно створити потужне підґрунтя. 

"Зараз коли у нас є дві команди  повноцінних, гарних, дають результати, не соромно показати їх дітям, тобто зараз ми створюємо академію, зараз ми будемо будувати наш фундамент, будемо займатися з нашими дітками і вже нам буде легше їм пояснити, як треба працювати, що треба робити, тому що ми уже не на пальцях будемо пояснювати, що треба робити і до чого треба іти, вони дивляться на наші ігри, чоловічу та жіночу команди і у них є стимул," - розповів засновник "Баскетбольної академії Сергія Ліщука" Сергій Ліщук.

"Баскетбольна академія Сергія Ліщука" - це лише пілотний проект, поки він діє лише у 28 школі, та в майбутньому його планують розвивати і створити подібні академії  у всіх мікрорайонах Рівного. 

Читайте також: