Radio
Online
Повiдомити новину

Про селище на Рівненщині зняли документальний фільм

Кіно замість культурно-розважальної програми. Саме таку заміну запропонували жителям селища Смига організатори проєкту «Гуртобус».

«Гуртобус» - культурний проєкт, що реалізовує ГО «Ізоляція», яка переїхала з Луганської області в Київ. Ініціатори подорожують малими громадами та містами, організовують спеціальну програму, яка доводить, що культура є у кожному місті та селі, і дуже важлива. Організація мотивує місцевих жителів брати участь у житті громади через культурні проєкти.

Смизька громада перемогла у конкурсі, тож очікувала на приїзд «Гуртобусу» з концертом та розважальною програмою, але пандемія і карантинні обмеження внесли свої корективи. Тож організатори запропонували замінити «приз», а саме відзняти документальний фільм про Смигу та людей, які творять культуру у громаді.

Учасниками, тобто героями фільму, стали керівники двох оркестрів. А саме зразкових дитячих духових оркестрів «Смига», яким керує подружжя Гайдачуків, та «Берег». Другий унікальний тим, що працює в селі, де є 800 жителів. А от грають в оркестрі практично всі учні місцевої школи-«дев’ятирічки».

- Також долучили учасників рок-гурту «Еней», який був заснований смижанами іще в 70-тих роках минулого століття й досі функціонує. А ще - місцевий краєзнавець Анатолій Василюк, який вивчає історію УПА й працює над відкриттям краєзнавчого музею у Смизі. Та, звісно, наші майстрині, які розвивають мистецтво в сільській місцевості, - розповіла керівниця ГО «Інтонація змін» Вікторія Костюк.

Смига стала єдиним селищем із семи пунктів призначення культурної експедиції Гуртобус, який вже відвідав Нетішин, Славуту, Рівне, Луцьк, а після Смиги завітає ще в Дубно і Ланівці.

- Зараз побутує думка, що культурою заробити не можна, та й влада не звертає належної уваги, зокрема й фінансової, для розвитку культури на місцях. Тому зйомки фільму – це чудово нагода поговорити на цю тему з новим керівництвом громади, - додає Вікторія Костюк.

Готовий фільм буде розміщений на сайті організаторів конкурсу у відкритому доступі. Тож у Смизі сподіваються, що саме ця робота зможе показати іншим громадам, які тільки розпочинають свій самостійний шлях, як можна змінити культурну складову життя громади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто керуватиме містами на Рівненщині?

Читайте також: