Radio
Online
Повiдомити новину

Політична партія "Голос" розкололася: як це відобразиться на Рівнераді? (ВІДЕО)

Голосно починали - голосно завершують. Це про вже скандальну політичну партію "Голос". Нещодавно всю Україну сколихнула новина про розкол партії - і все через гроші. Чи докотилося відлуння цих подій до рівненської міської ради? Та чи пов'язано це із усуненням заступника голови фракції в Рівнераді Миколи Бляшина? Детальніше у сюжеті.

Справжні ліберали, поборники справедливості, просто великі молодці. Це все про політичну партію "Голос". Вони немов вихор увірвалися в українську політику в 2019 році. Та ще й з таким лідером - Святославом Вакарчуком. Виступали за відокремленість грошей від політики, проти зловживань на митниці та в податковій. Та от тільки щось у нових демократів не заладилося. Спочатку політсила змінила лідера, нею стала Кіра Рудик, а потім Святослав Вакарчук й зовсім покинув партію. Слідом за ним зі скандалом пішов і Сергій Притула - ще одне офіційне обличчя партії. Усе через конфлікт з новим керівництвом.

Сергій, давайте будемо відверті, один з тих, хто тягнув список партії "Голос", крім Вакарчука, в нього є середовище, яке йому довіряє, де він є репутаційним і так далі. Усунення Сергія, це був перший крок, для того, щоб усунути людину, яка має амбіції, має можливості і має спроможність фактично очолити партію, - Соломія Бобровська народна депутатка України

На цьому зміни в "Голосі" не закінчилися. Партія розкололася на два табори. І хоча, фактично, фракцію у Верховній раді і досі очолює Кіра Рудик, іншою когортою "Голосу" уже керує Олександра Устінова. Нещодавно журналісти проекту "Bihus info" опублікували розслідування, в якому виявили нецільове використання грошей партії. Потім "Голос" позбавили державного фінансування, що оскаржили в суді. Апогеєм грошових розбірок став фінансовий звіт політичної сили, яким зацікавилися в НАЗК.

В грудні минулого року, рівно рік тому, незважаючи на ковідні обмеження, які тоді вже були і які давали можливість не подавати звіт, ми пішли і подали, єдині. Відповідно весь підрозділ НАЗК, який займається моніторингом партії, отримав звіт і більше інших звітів не було. І звичайно, вони його розібрали на запчастини, - Андрій Осадчук заступник голови партії "Голос"

Потім конфлікт переріс в обмін політичними закидами. Кіру Рудик почали звинувачувати в роботі на Рената Ахметова, а Олександру Устінову - на офіс президента Зеленського. Такі політичні ігри не могли не відобразитися на фракціях "Голосу" меншого штибу - на міських. Так, у Рівнераді "Голос" також почало лихоманити. На одній із сесій, заступник голови фракції цієї політсили Микола Бляшин демонстративно відставляє прапорець із символікою "Голосу". Саме цей депутат і входить до групи, на яку має вплив нардепка Соломія Бобровська. Бляшин єдиний з "Голосу", хто став на її бік та проголосував за ініціативу визнання Василя Червонія героєм України.

Помітили, що ви прибрали прапорець "Голосу" - Я пізніше надам, вибачте в мене телефон, добре, - Микола Бляшин депутат Рівнеради

А вже на минулому сесійному засіданні Миколу Бляшина зняли з посади заступника голови фракції. Його місце займає Святослав Клічук. Пояснюють це щорічними та звичними змінами в керівництві фракції. А от зв'язок такого кроку з подіями в Києві відкидають. Так чи інакше, але з відходом Святослава Вакарчука та Сергія Притули рейтинги партії значно падають. А тепер цей розкол ще й б'є по місцевих партійцях. Тож цілком ймовірно, що партію "Голос" вже найближчим часом спіткає доля "Самопомочі", яка так само голосно про себе заявила, і так само швидко пішла у небуття.

Читайте також: