Radio
Online
Повiдомити новину

Поліетиленові vs екоторбинки: чи готові рівняни до змін? (ВІДЕО)

Битва пакетів. Одноразові, які шкодять навколишньому середовищу, або довговічні екоторбинки. Останні у наш час починають набирати популярності. Та чи можуть екоторбинки повноцінно замінити поліетиленові пакети, і наскільки вони практичні у використанні, дізнавалися наші журналісти. 

 

Поліетиленові пакети, у які ми вже добре звикли пакувати все, що тільки можна, тепер не безкоштовні. Тож, доводиться ще й платити за те, що ми самі забруднюємо планету. Навіть незважаючи що поліетиленовим пакетам вже давно є заміна, далеко не кожен готовий перейти на екоторбинки. Проте вже після першого використання це хибне враження зникне, каже рівнянка Галина. Дівчина вже понад два роки пропагує багаторазові пакети.

"Зазвичай це овочі, можуть бути фрукти, сухофрукти, різні крупи. Тобто це основний вміст того, що ми можемо туди покласти," - каже Галина Ярмоліна.

Для кожного виду товару призначений окремий екопакет. Все залежить від різновиду фруктів чи навіть круп. Окрім того, багаторазові пакети є різних розмірів. 

"Якщо говорити про фрукти і овочі, я зазвичай використовую ось ці, які не мастять мою екосумку."

Для фруктів найбільш оптимальний варіант - торбинки у сіточку. Із льону або котону призначена для круп та сухофруктів. А ось для брудних овочів можна використовувати екоторбинку із більш цупкого матеріалу. 

"Наприклад, картопля або ж морква чи буряк, то я використовую інший вид тканини. Я не знаю її точної назви, але більш, як плащова. Вона йде така цупкіша, і в середині, навіть якщо я її вимащу, це буде майже не помітно."

Галина поділяє овочі та фрукти ще й на ті, які можна придбати без торбинки. До прикладу капуста чи грейпфрут. Частина продуктів у супермаркетах вже запакована у плівку. Якщо ви плануєте не шкодити навколишньому середовищу, це не означає, що цей овоч чи фрукт не потрібно купувати. 

"Тут потрібно розуміти, що якщо є пластик, я його можу посортувати. Якщо я його не купую - це добре. Проте, якщо я вже взяла, бо деякі продукти потребують цього, наприклад риба чи м'ясо, я змушена взяти такий кульок. То важливо його посортувати."

Саме із сортування сміття Галина і розпочала вивчати еколайфхаки. Тоді ж зрозуміла, важливо не лише сортувати, а ще й зменшувати кількість шкідливих для природи відходів. Тому екоторбинки відтепер її хороші друзі. Зібравши кошик продуктів, Галина зважує овочі та фрукти. Та ось багаторазові пакети мають одну незручність.

"До ось такого виду тканини, сама оця стрічка не приклеюється.  Вона буде відпадати. Тобто ми вже бачимо, що вона відпадає, хоча я її приклеюю. Тому виробники ось таких різних екомішечків створюють етикетку, куди можна саме штрих-кодом приклеїти її."

Вже після зважування покупки потрапляють до екосумки, яку Галина використовує щодня вже не один рік. А ще, у її сумці можна завжди знайти багаторазову екочашку.

"Я її ношу постійно, і коли хочу випити кави чи чаю, я зазвичай їх використовую, для того щоб мені зробили саме в цю чашку, а не в тетра-пак."

На жаль, ще не усі кав'ярні погоджуються готувати напій у екопосуд, проте сьогодні Галині вдалось випити кави з багаторазової чашки. Переходити на екоторбинки і багаторазові склянки чи ні, обирати вам. Проте пам'ятайте, що одноразові поліетиленові пакети розкладаються щонайменше 100 років. А ось екоторбинки, подібні до одягу, і не мають терміну придатності. 

Читайте також: