Radio
Online
Повiдомити новину

"Пірати" на полі: хто обкрадає державне підприємство на Рівненщині (ВІДЕО)

Штучне банкрутство – заради наживи. Державне підприємство на Рівненщині опинилось у скрутному становищі через дії колишнього керівництва. Тут і донині триває спалах агро-рейдерства. Підробка документів та підкуп силових структур - усе це зброя чорних ділків. Як обкрадають державні підприємства та для кого такі установи стають "годівницею" - далі у матеріалі.

Це дослідницьке господарство "Білокриницьке". Потужне аграрне підприємство на балансі якого майже 2 тисячі гектарів землі. Попри статус "держгосподарства" з бюджету воно не фінансується. Оскільки має можливість самостійно заробляти. Принаймні так було до 2020-го. Опісля - ДП несподівано потонуло в боргах. Як підозрюють силовики - це банкрутство було штучним.

Викрито схему, розкрадання державного майна підприємства, яке підпорядковується Національній аграрній академії наук України. За матеріалами слідства, в 20-21 роках керівництво ДП "дослідне господарство Білокриницьке" підписало з низкою комерційних структур угоду про начебто співпрацю. За якою, комерційні структури фактично отримали безоплатно, неконтрольовано понад 1600 гектар землі, призначених для вирощування селекційних зразків, - Інна Ілючок речниця СБУ у Рівненській області

Через це міський суд Рівного наклав арешт на увесь врожай, який є речовим доказом. Вже за тиждень - Господарський суд дозволяє зібрати сою та помістити її на склад компанії "Корчунок". Мовляв, цей врожай - допоможе "Білокриницькому" уникнути банкрутства. Однак вже цими вихідними на поле приїхали невідомі люди.

Намагаються зібрати врожай дві фірми - "Аграрні системні технології" та "Коростень агро". Обидві - пов'язані між собою. У фірм один на двох бенефіціарний власник - Короїд Жанна Вікторівна. Компанію АСТ можна назвати спорідненою із іншим агрохолдингом - "ТАКО". Земляний банк першого - сформувався на основі частин активів другого. Агрохолдинг "ТАКО" називають рейдерами з багаторічним стажем.

Господарський суд зобов'язав керівництво державного підприємства призначеного арбітражного керуючого відповідно здійснити збір цього врожаю. Облікувати його, здати на зберігання, укласти належні угоди і відомості щодо зберігання: якості, кількості, зібраного врожаю надати до суду. І до кредиторів, - Володимир Сокаль адвокат

Увесь врожай комерсанти привозять у двір цього підприємство в Гощі. Згідно сайту youcontrol тут розташоване ТОВ "Агропартнери Рівне". А раніше, за інформацією цього ж сайту, тут знаходилось підприємство "Рівне Агороплюс". Яке входило у склад агрохолдингу "ТАКО". Тут же, активісти фіксували, як вантажівки із соєю зважують. Та охоронець, який зустрічає нас на вході каже - звозять сюди лише урожай з "їхніх полів". З яких саме - не уточнює.

Не знаю, сюди не возиться. - З полів? -Ні, ми возимо лише своє. -Яке своє? - З нашого підприємства. -Вашого підприємства? -Так 

А от зібрати врожай фірмі, яка згідно постанові Господарського суду повинна займатись його збереженням - не дозволяють. Напротив, представник підприємства "Коростень агро" - запевняє, їхні комбайни тут працюють законно. Посилаючись на документи, які є у слідчого Ігора Полюховича.

Був укладений договір в березні місяці 2021 року щодо спільного обробітку землі. Відповідно до цього договору, договір офіційний він знаходиться в матеріалах кримінального провадження. В слідчого, оскільки слідчим ГУНП в Рівненській області було порушено кримінальне провадження. Дане кримінальне провадження зараз на даний час є в проваджені. Ці документи є безпосередньо в слідчого і питання стосовно збору урожаю я вважаю йде до слідчого 

Однак саме цього слідчого підозрюють у перевищенні повноважень. За словами представника одного із кредиторів, якому "Білокриницьке" заборгувало гроші - Полюхович повинен був порушити кримінальне провадження за фактом збору урожаю третіми особами. Мовляв, він був присутній на судовому засіданні та чув рішення працівників Феміди.

Станом на сьогодні, рішення суду не виконується, слідчим умисно не виконується. Він каже - в мене немає рішення з мокрою печаткою. Позавчора я це рішення суду надав слідчому, слідчий відмовився приймати в мене це рішення в таки спосіб знову не буде його виконувати, - Володимир Сокаль адвокат

Нині ж, за діями Ігора Полюховича та інших правоохоронців, які фігурують у цій ситуації - уважно стежать працівники служби безпеки України. Речниця Інна Ілючок зазначає, перевіряють їхню причетність до протиправної системи. Адже поліцейські фактично самоусунулись від розслідування - не зробивши нічого аби зберегти врожай та захистити інтереси державного підприємства.

Вирішується питання щодо відкриття кримінального провадження стосовно незаконних дій співробітників поліції. А саме за ст. 367, службова недбалість, кримінального кодексу, - Інна Ілючок речниця СБУ у Рівненській області

Нині ж, збір сої триває і далі. Лише за один день наша знімальна група зафіксувала чотири комбайни, які активно збирають врожай. Усі - без державних номерних знаків. А деякі - без технічного паспорту.

Ми побачили, що справді на комбайнах цих двох, яких ми встигли під'їхати - немає номерних знаків. Поспілкувавшись з водіями вони сказали, що десь на перереєстрації, чи не знаємо..керівництво десь знає

Попри ці порушення, сільгосптехніка намагалась продовжити роботу у полі. На очах у правоохоронців. Не дозволили їм це зробити - представники охоронної фірми. Комбайни та вантажівки із врожаєм утримували до приїзду слідчо-оперативної групи. Ті зафіксували, що водії багатотонників не мають товарно-транспортної накладної. А отже - не мають права виїхати за межі поля. Попри це - вони все ж відправились на місце вигрузки.

А приїхали на вже знайоме нам місце. Це - підприємство у Гощі - "Агропартнери рівне". Днем раніше, охоронець розповідав нам, що сюди привозять урожай зібраний лише на їхніх полях. Нині ж, чоловіки у формі - не говіркі.

У службі безпеки України інформують, тільки за один рік такої «діяльності» державі завдано збитків понад 5 з половиною мільйонів гривень. Адже не можливо відслідувати - куди цей врожай подінеться далі, та куди підуть гроші за його продаж. Представники кредиторів впевнені - точно не на погашення кредиту. Журналісти телеканалу ITV media group уважно слідкуватимуть за розвитком подій і звертаються до державного бюро розслідувань, ретельно опрацювати всі факти викладені у цьому сюжеті.

Читайте також: