Radio
Online
Повiдомити новину

Підвал одного з рівненських будинків перетворюється на басейн через теплотрасу? (ВІДЕО)

Водоспад зі стіни. Жителі будинку, що знаходиться на вулиці Соборна, 436, із острахом чекають на дощі та відлигу. А все тому, що за таких умов підвал їхнього будинку гарантовано перетвориться на басейн. Із цією проблемою вони вже багато років звертаються до різних інстанцій, втім - безрезультатно. Із часом ситуація лише погіршується, а люди у відповідь на свої звернення чують, що на вирішення проблеми немає коштів.

Як тільки починаються дощі - подвір’я та підвал повністю затоплює. Днями із такою проблемою до нашого каналу звернулась жителька мікрорайону "Ювілейний". За словами пані Ірини, причина таких повеней - теплотраса та так звані лотки під нею.

Тут іде теплотраса, вона впала і по лотках потекла до нас у двір. І в нас в дворі повний люк води під час дощу і ця вода затоплює нам підвал.

Як наслідок- затоплена підлога, грибок і пліснява на стінах.

У людей он цвітуть двері, не говорячи вже про консервацію. Це все, грибки лізуть, люди чистять і воно знову лізе бо тут постійно вологість.

Це якщо раніше нам управляюча компанія могла щось загерметизувати, і на 2-3 роки в нас цієї проблеми не було, то в нас уже зараз стіна уся тече і в сусідніх підвалах тече, то вже вони нічого не можуть зробити, якщо не прибрати ту воду.

Із цією проблемою мешканці звертались до міських чиновників, однак замість очікуваної допомоги отримали відповідь "не на часі". Водночас самі жильці вважають інакше.

Коли війна почалася, люди ще не знали що до чого, і в підвалі зробили собі укриття. Піддони, клірики собі застелили, все було сухо. Сирени тоді були нічні, затяжні, люди з маленькими дітьми там спали весь час. А в березні оце коли почалися дощі, все уже ми в підвал зайти практично не можемо, - жителька будинку Ірина Ахіярова.

Варто зазначити, що ця проблема тут існує далеко не перший рік. Втім минулоріч ситуація погіршилася. Тоді люди і почали писати звернення до Теплоенерго з вимогою виправити ситуацію. Щоправда результатів це не дало. Нам же представник підприємства відповів, що ситуацію вони тримають на контролі. Тому нещодавно обстежили цей об‘єкт і найближчим часом планують провести ремонтні роботи. Однак попереджають: повністю проблему це не вирішить.

Відбулась розгерметизація і вся тала вода через наш жолоб в якому лежать труби потрапляє в підвал будинку. Ми розкопаємо наші мережі і проведемо герметизацію. Ну і щоб взагалі не було ніяких проблем, потрібно щоб місто зробило лівньову каналізацію, - прессекретар «Рівнетеплоенерго» Олексій Кривошеєв.

Водночас у профільному департаменті чіткого плану плану вирішення проблеми поки немає. Однак нас запевнили, що вони працюватимуть у цьому напрямку.

Завтра в 10 годині комісія з представників управлінської компанії, теплової компанії, та представників департаменту інфраструктури та благоустрою будуть знаходитись за даними адресами задля встановлення місць підтоплення, а також процедури щодо вирішення даного питання, - керівник департаменту інфраструктури та благоустрою Руслан Гудима.

Чи зможе ця комісія вирішити проблему - прогнозувати складно. Тож поки що мешканцям будинку залишається, як і раніше, боротися з пліснявою у підвалі та з острахом чекати нових дощів та відлиг.

Читайте також: