Radio
Online
Повiдомити новину

Підготовка до блекауту: що придбати та у скільки обійдуться необхідні речі жителям Рівного (ВІДЕО)

Що потрібно мати вдома у разі блекауту? У Рівненській ОДА назвали перелік предметів першої необхідності на випадок знеструмлення. Серед них — продукти харчування, електроніка та теплий одяг. Де придбати усі ці речі та у скільки рівнянам обійдеться така підготовка до блекауту?   

Свічки, сірники, сухий спирт, павербанки, ліхтарі, теплий одяг та продуктові набори тривалого зберігання. Такими засобами радить запасатися голова Рівненської ОВА на випадок тривалого блекауту. Усі ці речі є у продажу та доступні для пересічних рівнян. Ми приїхали на центральний ринок, аби дізнатися, у скільки обійдеться купівля необхідних речей і приладів на випадок знеструмлення, - журналістка.

Ще на початку повномасштабного вторгнення свічки та сірники стали у Рівному дефіцитними товарами. Згодом попит на них дещо знизився, але з початком відключень електроенергії люди знову масово кинулись на ринки. Свічки тут продають чи не на кожному кроці і коштують від 15 до 50 гривень.

Та не лише свічки стали товаром першої необхідності під час блекауту. Попит зріс і на ліхтарики. Їх на ринку — хоч відбавляй. Покупці надають перевагу ліхтарикам на батарейках, та не менш ефективні й ті, що на акумуляторах. Ціна на них приблизно однакова: від 300 до 400 гривень. 

Аби не залишитися без зв'язку, слід придбати і павербанк. Продавці кажуть — треба шукати портативні зарядні пристрої потужністю щонайменше 10 тисяч міліампер. Такі павербанки швидше заряджаються, а заживити телефон від них можна три-чотири рази поспіль.

Наступний важливий крок у підготовці до блекауту — запастись теплим одягом. Речі мають бути з натуральних тканин, а гарним додатком до зимового гардеробу стане термобілизна.

Комплект термобілизни нам запропонували за 1300 гривень. Це — середня ціна на ринку. До комплекту йдемо окупувати і теплі шкарпетки. 

Наостанок рівнянам слід подбати про запас харчів. Це мають бути продукти, які не потребують охолодження й можуть зберігатись тривалий час. 

Також фахівці радять закуповувати термопосуд, придбати додому електроплиту та зробити запас питної води. Так, в середньому підготовка до блекауту обійдеться рівнянам приблизно у 5 тисяч гривень. Придбавши усі ці необхідні речі, можна убезпечити себе на випадок відсутності тепла і світла.

Читайте також: