Radio
Online
Повiдомити новину

Падає плитка й тече дах: чому директорка басейну в Рівному змушена збирати кошти на ремонт по світу? (ВІДЕО)

Говорили, сперечалися, а в результаті пять мільонів гривень закопали в папери. Мова йде про 50-ти метровий басейн, який планували збудувати в Рівному. Нині про його будівництво забули. І навіть більше - через заморожені капітальні видатки директорка вже існуючого басейну змушена просити про допомогу спонсорів.

Питання про будівництво 50-метрового басейну постало ще минулої осені. Тоді на сесії Рівненської міської ради із відповідним проханням виступила мама олімпійського призера — рівненського плавця Михайла Романчука. Уже кілька років він живе і тренується у Тернополі, де, на відміну від Рівного, може плавати безкоштовно. Така ж ситуація була і в інших професійних спортсменів.

За необхідність будівництва нового басейну активно виступали депутати від провладної фракції "Слуга Народу". Усі роботи збирались проводити за кошти програми "Велике Будівництво", але за умови, що місто посприяє з розробкою проєктно-кошторисної документації. А коштувала вона не багато, не мало — 5 мільйонів гривень. Це викликало суперечку між депутатами міськради, які побоювались, що гроші підуть в нікуди. Пересварились, але в результаті, хоч і зі скрипом, кошти виділили і успішно витратили на проект ремонту існуючого басейну та будівництва нового басейну .

Із початком війни побоювання депутатів справдились: капітальні видатки були заморожені і виходить, що 5 мільйонів на документацію з міського бюджету були витрачені марно. А про новий басейн рівняни можуть забути щонайменше до закінчення воєнного стану. Тим часом у приміщенні старого басейну падає плитка із стін, іржавіють труби, протікає дах, а старі вікна вже давно потрібно замінити. За словами тренерів — війна війною, а дітям потрібно тренуватися. Це змусило директорку школи збирати кошти буквально з усього світу.

За попередніми підрахунками, на це потрібно 50 000 доларів. Першими відгукнулися колеги-плавці директорки, які задонатили 500 доларів. Знайшовся й благодійник, який надав плитку. Відкритим залишається питання, чи таки будуватимуть басейн після війни. Поки, сказати напевне не можуть ні в Департаменті будівництва та архітекрури, ні у самій спортшколі. Після війни в будь-якому разі доведеться коригувати проєктну документацію, адже зміниться вартість робіт і будматеріалів. Відповідно, будівництво коштуватиме значно дорожче. і про виділені 5 мільйонів доведеться забути. А поки що директорка басейну сподівається зібрати з миру по нитці, аби діти нарешті змогли тренуватися у теплих та безпечних приміщеннях.

Читайте також: