Radio
Online
Повiдомити новину

Олексій Муляренко провів переговори з керівником програми Світового банку

 Нагадаємо, в нашій області вже кілька років втілюється субпроект «Підвищення ефективності лікування та профілактики хвороб системи кровообігу в Рівненській області на 2015–2020 роки».

«Рівненська область демонструє високу динаміку з впровадження програми Світового Банку. Зараз ми спільно проводимо реконструкцію 89 амбулаторій в сільській місцевості. Результати вашої області дуже потужні. Відтак ми переконані, що запровадження телемедицини покращить якість надання медичних послуг», - зазначив Фон Зао.

Сьогодні він разом із групою консультаційної підтримки приїхав на Рівненщину, аби обговорити питання щодо розширення заходів субпроекту на наступні роки. На зустрічі також були присутні перший заступник голови Рівненської ОДА Віталій Ундір, заступниця голови ОДА Світлана Богатирчук-Кривко та представники обласного управління охорони здоровя.

Зокрема, під час зустрічі йшлося про те, що 5 перших областей в Україні отримали рекомендації щодо впровадження телемедицини в сільській місцевості. Це Рівненська, Харківська, Дніпропетровська, Кіровоградська та Полтавська області. Рекомендації були розроблені за підтримки Уряду Канади і Світового банку. Тож невдовзі впровадження телемедичних технологій розпочнеться у тестовому режимі.

Це буде відбуватись за 4 нозологіями: серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, бронхіальна астма та дерматологічні захворювання.

Фон Зао відмітив, що українські партнери добре виконують свої зобов’язання, тож це підштовхнуло керівництво Світового банку розглянути можливість започаткувати новий проект на сотню мільйонів доларів:

«За роки співпраці з Україною проекти Світового банку успішно реалізовуються. Відтак ступінь використання коштів постійно збільшується. Тож для подальшого ефективного результату ми плануємо запровадили новий проект вартістю 100 мільйонів доларів», - розповідає Фон Зао.

«Завдяки реалізації цього проекту планується інвестувати в розвиток медицини області близько 20 млн доларів. Важливо, що при створенні первинної медичної допомоги у сільській місцевості ми можемо перейняти і впровадити міжнародний досвід. Переконаний, що це не останній етап нашої співпраці із закордонними партнерами. Для покращення медичної системи будемо використовувати усі можливі засоби», - зазначив Олексій Муляренко.

Зазначимо, що окрім реконструкції амбулаторій на півночі Рівненщини, за рахунок коштів Світового банку проводиться модернізація медичного обладнання. Вже сформований обласний реперфузійний центр та створений регіональний дата-центр, який в майбутньому може стати основою телемедицини.

Нагадаємо, телемедицина — це комплекс дій, технологій та заходів, що застосовуються при наданні медичної допомоги з використанням засобів дистанційного зв’язку у вигляді обміну електронними повідомленнями (у випадках, коли відстань є критичним чинником, наприклад, в сільській місцевості).

Читайте також: