Radio
Online
Повiдомити новину

Обіцянки-цяцянки депутатів Рівненської міської ради: підсумки року (ВІДЕО)

Відповідальність - слово, яке більшості чиновникам не знайоме. І в кожній громаді є ті люди, які понад усе люблять "обіцяти" та не виконувати. Звісно - це депутати перед виборами. Минув рік, як новообрані міські обранці приступили до виконання своїх обов'язків у Рівному. Як виконують те, про що запевняли свої виборців? -  дослідили наші журналісти. 

У ході передвиборчої кампанії кандидати рясно роздавали обіцянки своїм виборцям. І якщо вам здається, що щасливе життя, стабільність та рай у шалаші - вони не можуть обіцяти. То ні. Адже "обіцяти" це ключове слово. 

"Предвиборчі програми, кандидати складають, як знаєте "за мир у всьому мирі". Часто обіцяючи те, що взагалі не входить у повноваження місцевої влади. Відтак, часто те, що обіцяють і виконати нереально або дуже-дуже важко," - каже політтехнолог Олексій Кривошеєв.

А от що стосується проблем загальноміських - то тут виконання важко відстежити. Адже подати відповідну пропозицію депутати - можуть. Та от голосувати за неї будуть усі обранці. Та чи буде це вважатись, що обіцянка виконана? Експерти заявляють, що ні. 

"Політик, він має розуміти, якими ресурсами він володіє. І коли він дає певні обіцянки, то має розуміти, як їх втілювати у життя. Тоюто, важливо не лише декларативно говорити про те, що можна зробити, що можна еалізувати. Але й розуміти, яким чином це зробити. Чи є механізм: інституційний, законодавчий, який дозволить цю ініціативу реалізувати," - розповідає політолог Михайло Мозоль.

Депутати 8-го скликання рівненської міської ради рік тому провели свою першу сесію. В "турборежимі" почали управляти містом і погрожували виконати всі передвиборчі обіцянки. Назбиралось їх аж 171-на на сім фракцій. Та нині встигли реалізувати лише 5%. Лідер - фракція "Батьківщина", які виконали понад 8%. Щоправда виглядає це скромніше, якщо розглядати з іншого боку. 12 передвиборчих пунктів, виконано з яких лише один. І той, стосується затвердження тарифів. 

"Теплопостачаюче підприємство, не важливо чи воно в комунальній власності чи приватній. Воно щомісяця має розраховуватись за газ, за електоенергію. Ці гроші потрібно десь взяти, тому ці гроші треба щоб віддав місцевий бюджет. Місцевий бюджет ці гроші віддасть з статті яка називається бюджет розвитку. Це ті гроші, які мали би йти на розвиток міста," - розповів Олексій Кривошеєв.

На одному рівні із виконання програми - лідери передвиборчих перегонів та запеклі суперники в минулому - "Європейська солідарність" та "Рівне разом". 5,88 % та 5,13 відповідно. Програми кандидатів також перекликаються - "ЄС" обіцяє вирішити проблему, яка роками турбує рівнян - очистити річку Устю. Створити муніципальні сервіси та "картку рівнянина". В той час, як "Рівне разом" планували запровадити міську програму "Водойми Рівного", створити єдиний сервіс для оперативного реагування на звернення містян та збільшити кількість паркувальних місць. 

"Зазвичай об'єднуються ті політичні партії, які мають спільні програмні цілі. І як в нашому випадку, рівнераді так само ми бачимо, що об'єдналися політичні партії, які впринципі мали багато спільних програмних цілей. І з приводу того, що робити з наслідками попереднього правління містом і ті програмні цілі, які стосувалися майбутнбого," - пояснює Михайло Мозоль.

"Слуга народу" та "Голос" - може здатися дивним, що ці дві фракції стоять поруч у нашому списку. Остання - знаходиться у більшості, коли перші - опозиція. Та проаналізувавши передвиборчу програму обох бачимо суттєву схожість. "Голос" обіцяє своїм виборцям те, що вже намагається  реалізовувати провладна партія в Україні. Це - зайнятись енергоефективністю, слідкувати за чесними тендерами та аукціонами. "Слуги" переймались бізнесом - та гарантували підприємцям захист від свавілля чиновників. А ще гучно запевняли у своїй відкритості. Мовляв, будуть звітувати про свою роботу всім. Щоправда, робить це одна людина від імені інших депутатів. 

"У Рівному наша фракція "Слуга народу"  складається саме із фракції, міських депутатів, вона складається із 7 людей," - каже депутатка Рівнеради Олександра Коваленко.

Почесне місце в антирейтингу займають "Свобода" та "За майбутнє", які до цього часу не виконали жодного пункту із передвиборчої програми. Останні нині "займаються" поліпшенням доріг у місті, збільшенням зелених насаджень та ремонтами у медичних закладах. І не дивно, адже голова фракції - справжній господарник, екс-мер Рівного Володимир Хомко. У "Свободи" такого депутата в фракції не має. Є інший - з "впливовими зв`язками". Тому і замахнулись вище. Наобіцяли рівнянам і зірку з неба і золоті гори. А конкретніше - побороти корупцію та створити мережу громадських вбиралень європейського зразка. 

"Я можу помилятися, але я поки не бачу ні підготовки чи проведення якихось не популярних, жорстких реформ, які місту точно потрібні. І в той же час, що мене засмучує - знову я можу помилятися - це формування виконавчої частини влади не по принципу професіоналізму. А за критерієм "свій-чужий"," - пояснює Олексій Кривошеєв.

Наобіцяли тодішні кандидати багато та от щойно всілись у затишні крісла - забулись, за що їх обирали виборці. Нині обранці часто сперечаються між собою - хто кращий. Ми не беремось відповідати на це питання. Та знаємо точно, обіцянки депутатів повинні нести не формальний характер. Адже кредит довіри виборців - це те, що має постійно стимулювати їх ставати кращими та працювати на користь громади. Аналізуючи минулий рік з впевненістю можна  підсумувати - якщо такий темп залишиться і далі, себто по 5% щороку - до кінця каденції виконати вдасться лише четвертину обіцяного. 

Читайте також: