Radio
Online
Повiдомити новину

Нововведення для водіїв у Дії: чого очікувати? (ВІДЕО)

Цифровізація прогресує в усіх галузях. Нині українці лише в одному мобільному застосунку мають нагоду зберігати електронні версії чи не усіх документів, отримувати гранти та інші послуги. У тому числі, сфера транспорту. Нещодавно Міністерство цифрової трансформації анонсували нові послуги, які невдовзі будуть доступні українцям.

Держава у смартфоні. Ще кілька років тому на мобільний додаток "Дія" українці не покладали великих надій. Тепер - це один із передових застосунків, доступний для усіх громадян. У багатьох сферах послуги переводять у онлайн-формат. У тому числі і ті, які стануть корисними і для водіїв. А це - не просто відображення водійського посвідчення або інформації про штрафи.

На стадії розробок та тестувань нині перебувають послуги з відновлення чи обміну посвідчення водія та замовлення номерних знаків для зареєстрованих автомобілів. Доки їх тестують - водії можуть скористатися такими ж послугами в електронному кабінеті водія Сервісного центру МВС. На прикладі обміну водійського посвідчення Заступник начальника сервісного центру Рівненщини Віктор Залюбовський пояснює недоліки та переваги таких нововведень.

Наявність документів та безлічі послуг в одному застосунку вирішує ряд проблем для громадян. Назар - майбутній водій. Нині він складає іспити для отримання посвідчення. Втім, каже, на початковому етапі, не всі послуги можна отримати онлайн, тому мусить трохи витратити час на черги.

Втім, речниця регіонального сервісного центру Рівненщини Ярослава Княжицька каже, цифровізація транспортної сфери прогресує.

У Мінцифри точної дати наступних нововведень не називають, проте вже працюють над розробкою. 

Читайте також: