Radio
Online
Повiдомити новину

Нові зміни: штраф за поїздку без медичних документів сплатить пасажир (ВІДЕО)

Зміни у правилах. Відтепер штраф за проїзд між областями без ковід-сертифікату сплачуватиме пасажир. Відповідні зміни ухвалив Кабмін. Стосуватиметься це, як регулярних, так і нерегулярних перевезень. Разом із тим, водії продовжують скаржитись. Кажуть, змушені скасовувати рейси через відсутність людей. Продовжить Лілія Налапка.

Та їх одиниці стало, не бачите? що раніше не вміщались, то зараз одиниці ))

Водій рейсового автобусу Рівне-Хмельницький слів не добирає. Чоловік обурений новими правилами перевезення, навіть попри те, що із перевізника зняли відповідальність. Таких як він, на рівненському автовокзалі - десятки. Усі одноголосно кажуть - їздити стало збитково.

Я їхав сюди з одним пасажиром. Назад трьох везу. Що, будемо ставати, а що робити. На солярку мені потрібно 1700 гривень, а я 850 гривень заробив. Не кажучи вже про зарплату, податки підприємцю потрібно платити, якщо машина зламається ціни дуже дорогі зараз. В убиток, - Володимир водій

Оксана постійно їздить з Рівного до Луцька. Однак сьогодні у неї - невдалий день. Попри те, що у жінки є усі медичні довідки, в інше місто вона не зможе поїхати. Принаймні на цьому автобусі.

Я хочу зараз поїхати, і я не можу поїхати. Тому що немає людей. Я маю довідку що я привита

Сьогодні вимушений був просто так не їхати. 

Та не встигли рівняни звикнути до одних правил, як з'явились інші. Відтепер, пасажир, що буде їхати без ковід-сертифікату чи плр-тесту - самостійно сплачуватиме штраф. Це розповсюджується лише на автотранспорт. У поїздах і літаках відповідальність несе перевізник.

За відсутність сертифікату про вакцинацію або ПЛР-тесту в транспорті міжобласного сполучення інспектори складають протокол за ч.1 ст.44-3 КУпАП не на перевізника, а на пасажира. Штраф за таке порушення складає від 17 до 34 тисяч гривень, - Наталія Кітюк речниця патрульної поліції Рівненщини

Такі нововведення неабияк обурили пасажирів. Бо ж, мовляв, мало того, що вакцинуватись змушують, так тепер і тих, хто вважає, що "має міцний імунітет", а ковід називає вигадкою - змушують платити.

Ну як, говорять, що людей висаджують з автобусів, з поїздів, ну як це можливо? Це який закон порушують?

Пасажири ні в чому не винні. Як вони змушують людей вакцинуватись, то повинна бути якась відповідно цей документ. Ну от треба їхати людині терміново. Вакцинувалася - шукай по лікарнях сімейного лікаря, тої області. Ще по кабінетах, щоб тобі дали ту довідку, аби тобі їхати.

Знайшлись і ті, хто підтримує урядовців. Дмитро показує свій ковід-сертифікат. Розповідає, в європейських країнах такий вимагають у кожному кафе та магазині.

Ну правильно, при чому водій, у водія кермо, він повинен їздити і дивитись, аби нічого поганого не сталось. А хто не має...ну от у мене навіть при собі, ось, - Дмитро пасажир

З початком нових обмежень на рівненському автовокзалі роблять усе, аби пасажири не відчували дискомфорту. Тут є лабораторія, де можна пройти тестування на коронавірус та за 15 хвилин мати готовий результат. Та навіть, відкрили пункт вакцинації. Медики кажуть, бажаючих побільшало.

Оскільки за вчора ми мали понад 11 тисяч вакцинованих в нас на сьогоднішній день великий ажіотаж щодо вакцинації і необхідно було розгрузити черги і нам треба було відкрити новий пункт вакцинації, оскільки в даному районі таких пунктів немає і оскільки людям треба їздити між іншими областями. За вчора це було понад 60 людей, за сьогодні це вже 40 людей, які провакциновані, - Людмила Криїнська координаторка по логістиці вакцинації у Рівненській області

Та попри все, перевізникам досі важко прийняти нові правила. Вони навіть вийшли в урядовий квартал на пікет. Поміж вимог - дозволити возити пасажирів, не перевіряючи у них сертифікатів щеплень. Однак медики зазначають, по-іншому не можна. Адже нині ситуація із ковідом в Україні вкрай напружена, а кількість госпіталізованих із кожним днем росте.

Читайте також: