Radio
Online
Повiдомити новину

Національна пам‘ять: над чим працюють історики заради збереження найціннішого? (ВІДЕО)

Пам'ять про боротьбу. Державність та незалежність України за тисячолітній період історії неодноразово стояли під загрозою. У Рівненському краєзнавчому музеї провели семінар, присвячений становленню нашої країни та боротьбі за культурну спадщину.

"Боротьба за державність: як пам'ятати?" - під такою назвою у Рівненському краєзнавчому музеї провели просвітницький семінар, присвячений багатовіковій історії України. Серед спікерів - воїни нашого інформаційного фронту. Рівненські освітяни, музейники всієї області, представники національного музею Революції Гідності, та українського інституту національної пам'яті.

Ми говоримо про те, як нам показувати, представляти нашу історію, наше минуле. Будемо робити спільні проекти, бо вже під час обговорення, я скажу, доволі бурхливого обговорення різноманітних питань, було сказано про те, що тільки коли ми спільними зусиленнями працюємо, є певний результат, - директор Рівненського обласного краєзнавчого музею Олександр Булига.

Історія тисячолітньої боротьби України за свою незалежність, національна пам'ять та просвітницька робота - у такі блоки були об'єднані теми презентованих доповідей. Співорганізаторка заходу Ганна Байкєніч розповідає - задля побудови кращого майбутнього важливо аналізувати історію минулого.

Очевидно є актуальність згадати про ті події минулого століття, оскільки історія циклічна. Ми говоримо про популяризацію історії України, ми говормо про проекти українського інституту національної пам'яті та музею революції гідності, і ми говоримо про те, як сьогодні пам'ятати про попередні події з нашої історії, а також як шанувати сьогоднішніх воїнів, які боронять Україну, -  завідувачка сектору методичної роботи Українського інституту національної пам'яті  Ганна Байкєніч.

Учена Леся Онишко є представницею ще одних співорганізаторів заходу, Музею Революції Гідності. Сьогодні вона була серед доповідачів. За її словами, нині вкрай важливо порівнювати перебіг та особливості певних подій минулого, оскільки це дасть змогу якісно змінювати наше сучасне.

Тема моєї доповіді власне була присвячена порівнянню тих сорінок періоду національно-визвольного руху, з подіями українських протестів, зокрема діяльності і функціонуванню медичної служби під час революції гідності, - учена секретарка Музею Революції Гідності  Леся Онишко.

Рівне - не єдине місто, у якому проводять подібні семінари. Український інститут національної пам'яті та Музей революції гідності відвідав також Хмельницьку та Волинську області. Олександр Булига розповідає - рівняни однозначно матимуть можливість дізнатися про нашу історію більше.

Всі ті виступи, які були на сьогоднішньому семінарі, кожен бажаючий зможе побачити на ютюб-каналі нашого музею з понеділка. так шо ласкаво росимо, заходьте, дивіться, приходьте до музею, - директор Рівненського обласного краєзнавчого музею Олександр Булига.

Читайте також: