Radio
Online
Повiдомити новину

На Рвненщині запустять програму, яка зменшить захворюваність на онкологічні хвороби

Її  на засіданні постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства під головуванням Михайла Вервеги презентував головний лікар КП «Рівненський протипухлинний центр» Григорій Максим’як.

За його словами в області проживає більше 22 тисячі осіб, які мають онкологічне захворювання. Серед таких хворих близько 45 відсотків становлять жителі сіл. Він зазначив, що на реалізацію Програми відповідно до плану фінансування потрібно 17 млн. 413 тис. грн.

Зокрема, ці кошти будуть спрямовані на забезпечення протипухлинного центру сучасними лікувально-діагностичними та хірургічним обладнанням відповідно до затвердженого МОЗ України – 3 млн. 830 тис. грн.; ефективне застосування телемедицини для ранньої діагностики онкозахворювань в області – 15 тис. грн.; технічне обслуговування та профілактичні заходи із збереження в робочому стані наявного, особливо високовартісного, медичного обладнання закладу – 1 млн. 500 тис. грн.; забезпечення онкохворих області хіміотерапевтичними препаратами, радіо фармпрепаратами та фармацевтичними препаратами супроводу для лікування – 5 млн. грн.; забезпечення підприємства у видатках для оплати комунальних послуг, енергоносіїв та інших витрат пов’язаних з функціонуванням закладу – 7 млн. грн. 

Крім того, участь у розроблені та затвердженні удосконалених освітніх програм для навчальних закладів, медичної громадськості та населення області, що сприяють пропаганді здорового способу життя та профілактики розвитку злоякісних пухлин, а також залучення ЗМІ, навчальних закладів і громадських організацій до інформування населення області шляхом випуску тематичних відео-аудіо роликів, організації промо-акцій, друкування бюлетенів та пам’яток з питань профілактики раннього виявлення та лікування раку – 50 тис. грн.

Головний лікар протипухлинного центру наголосив, що реалізація програми дозволить знизити рівень показника смертності онкологічних хворих на 5-6% та на 6-7% покращить діагностику злоякісних новоутворень I-II стадій.

Заслухавши інформацію щодо розробленої програми члени комісії одноголосно підтримали проект рішення та рекомендували голові обласній раді винести на розгляд чергового пленарного засідання.

За інформацією прес-служби Рівненської облради.


Читайте також: