Radio
Online
Повiдомити новину

На Рівненщині квітне отруйна рослина - борщівник Сосновського

Найчастіше на Рівненщині можна зустріти борщівник Сосновського, який  росте на берегах річок, біля каналів, на пасовищах, також часто його можна зустріти на необроблених сільськогосподарських землях. Ця рослина сягає висотою трьох метрів, розмножується насінням та на одному місці може рости 7-8 років.

У листках, квітках та стеблах борщівника міститься прозорий сік, у якому наявні фотоактивні сполуки, які, потрапивши на шкіру, викликають малопомітне подразнення. Проте, під дією ультрафіолетового та сонячного випромінювання підвищується чутливість шкіри. Спочатку шкіра червоніє, з’являється біль, набряки та пухирці, які наповнені світлою рідиною. Опіки глибокі та загоюються повільно, залишаючи на шкірі темні плями. Якщо ж прозорий сік з фотоактивними сполуками потрапляє на більшу ділянку шкіри, у людини підіймається температура, її починає морозити та нудити. На місцях уражень можуть прогресувати інші шкірні захворювання. Якщо ж з’явились опіки з пухирцями, потрібно негайно звернутись до лікаря та ні в якому разі не змащувати пухирці йодом, бо ж опіки будуть сильнішими.

Оскільки борщівник Сосновського є небезпечним видом, то необхідно систематично проводити заходи щодо недопущення його поширення: випасання тваринами (молоді листки поїдають коні, вівці та корови), систематичне підкошування, підрізання кореневої системи, обробіток ґрунту і викопування з глибини 8-12 сантиметрів, що забезпечує практично повне знищення рослини.

Необхідно постійно проводити заходити, аби запобігти поширення борщівника Сосновського:

-         Випасати худобу: молоді листки борщівника поїдають корови та коні.

-         Постійно підкошувати рослину до періоду цвітіння та підрізати кореневу систему.

-         Обрізати квіти на початку їхнього цвітіння.

-         Спалювати насіння борщівника в період дозрівання.

-         На місцях росту борщівника, засіювати ділянку високопродуктивними злаками, бобовими культурами.

Авторка – Юлія Гузій.

Читайте також: