ITV MEDIA GROUP | Новини Рівного та області ITV MEDIA GROUP | Новини Рівного та області
Рівне, вул. Миколи Боголюбова, 5
+380964960000 [email protected]

На Здолбунівщині знову сварка через кладовище - люди не добирають слів (ВІДЕО)

Війна за кладовище. Жителі села Ільпінь 2, що на Здолбунівщині проти розширення існуючого кладовища. Міська влада обіцяє, що територію збільшують не для захоронення, а для майбутньої дороги. Люди не вірять. Ми уже робили матеріал про цей конфлікт. Це продовження.

Знаєте, а то я приходжу до людей завжди і виноватий. До вас хтось взагалі ходив по людях? Щось говорили? 

Війна за кладовище - продовження. Жителі села Ільпінь два, що входить у Здолбунівську громаду зчепились із представниками міської влади.

Тоді ми не порушували! - Я дав вам відповідь? Тоді ми не порушвали. Я вам дав відповідь? 

Люди проти розширення існуючого кладовища, бояться захоронень під вікнами. Міський голова обіцяє, нових могил не буде. Дев'ять додаткових метрів, використають на парковку та дорогу. Аби такі плани втілити, треба розчистити територію. Жителі прилеглих будинків на це не погоджуюся і обіцяють перешкоджати техніці. Кажуть, попри плани міської влади, хоронити на звільненій території ніхто заборонити не зможе.

Де їм нада будуть хоронити. - Як вас, пане? - Володимир. - Володимир, є чітко зазначене рішення сесії і не дай бог щось буде порушено у цьому пункті, викликається поліція, відкривається кримінальна справа. - І що? Хтось буде викопувати його? 

Кладовище у селі Ільпінь 2 повністю захоронено у східній та південно-східній частині. Поховання тут уже неможливі. Втім люди дохоронюють родичів. Місце для майбутніх могил обгороджують як можуть. На сесії міської ради Здолбунова цьогоріч приєднали дев'ять метрів із земель запасу до існуючого кладовища саме у південно-східній частині. Як пояснюють, зробили це для обслуговування існуючого кладовища. Чагарник, плодОві дерева та старий паркан, які тут є зараз, по плану дорога. Додають, земля комунальна, відтак по закону нічого не порушують.

У плані ПДП передбачено межа ця і дорога в середині кладовища 9 метрів. Це приватна власність. Для того, щоб дістатися до своєї земельної ділянки власнику, їх тут 636 чоловік, якщо не помиляюся. Це дорога для них. А це дорога буде для кладовища. Мають бути розділені або зеленою зоною, чи це буде заборчик, чи це буде парканчик маленький, -  сертифікований інженер-землеупорядник Павло Кісільчук.

Аби розчистити додаткових 9 метрів для дороги, які уже є по документах кладовищем, потрібно, щоб цвинтар взяло на баланс комунальне підприємство "Здолбунівське". Лише тоді можна буде фінінсувати облаштування дороги. Такий проєкт рішення уже висувався на сесії, але потрібної кількості голосів не набрав. Депутатка Людмила Бабак, одна з тих, хто голосував проти.

Моя була пропозиція. Давайте розділимо. Нехай буде як землі запасу. Давайте оформимо право власності на КП "Здолбунівське", але цільове призначення нехай це буде для дороги. Щоб це була комунальна дорога, хай буде. А ви хочете його у кладовище вложити, щоб це була територія кладовища. Ніхто не заборонить на території кладовища хоронити, - депутатка міської ради Здолбунова Людмила Бабак.

Після годинної перепалки сторони уклали тимчасовий мир. Домовилися, що паркан залишається на тому місці, де є. Відразу за ним зачищають територію та облаштовують дорогу. Ці всі усні домовленості викладують у проєкті рішення до найближчої сесії. Разом із тим заборонять будь-які поховання у південно-східній частині кладовища.

Добре, я з таким згідна. Але цільове признаячення - дорога. А ми про що говорили з вами? Для заспокоєєня ситуації, паркан залишиться, але буде в межах кладовища, яке ми розширяємо, ми робимо дорогу - тепер люди вже погодилися, - міський голова Здолбунова Владислав Сухляк.

Крапку у цій історії мають поставити 28 вересня на сесії Здолбунівської міської ради.

Читайте також: