На території Нобельського національного природного парку, що на Рівненщині, зафіксували новий вид рідкісної фауни.
Про це повідомили в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.
Ідеться про бджолу-тесляра (Xylocopa) — одну з найбільших бджіл у нашій фауні, яку легко впізнати за глянцевим чорним тілом із синьо-фіолетовим відблиском і характерним гулом під час польоту.
Ці комахи отримали свою назву завдяки здатності будувати гнізда в деревині: самки прогризають ходи в мертвих деревах, старих пнях або навіть у дерев’яних конструкціях. У цих ходах вони облаштовують окремі камери для личинок, наповнюючи їх пилком і нектаром.
Бджола-тесляр занесена до Червоної книги України.
"Попри свій грізний вигляд, ця комаха миролюбна і рідко жалить, якщо її не турбувати. Тож якщо побачите цю бджолу у своєму саду — не лякайтеся. Навпаки, радійте: вона — важлива частина природи та ваш надійний помічник у запиленні", - зауважили знавці.

