На Ставці верховного головнокомандувача обговорили стратегічні питання ведення війни, причому не тільки оборонні.
Про це у вечірньому зверненні в середу, 17 січня, повідомив президент Володимир Зеленський.
“Провів Ставку. Оперативний рівень: ситуація на фронті зараз. Доповідали командувачі. Різні напрямки: схід, південь. Також північ – протидія диверсійним групам, укріплення кордону”, – розповів він.
“Був стратегічний рівень обговорення: наші дії цього року. Не тільки оборонні. Україна потребує амбітної, активної перспективи, щоб саме в нашої держави була ініціатива, а не у ворога, щоб саме від українських дій залежало завершення війни. Світ підтримує тих, хто має перспективу. І це фундаментальне завдання – зберегти ініціативу, щоб була можливість ставати сильнішими”, – розповів також Зеленський наприкінці 693-го дня повномасштабної війни.
Цей виступ президент записав уже після повернення до Києва з Давоса, де він брав участь у Всесвітньому економічному форумі.
“Провів і підсумкову нараду після всіх зустрічей і перемовин – офіційного візиту у Швейцарію, участі у Давоському форумі. Там було багато хороших, корисних зустрічей. Європа, Америка, Африка, Азія. Говорили і з політиками, і з лідерами бізнесу. Сьогодні урядовці продовжили роботу на форумі. Зокрема, щоб залучити в Україну – в оборонний сектор – більше бізнесових, технологічних можливостей. Дуже важливо, що ми представляємо не лише потреби, потреби України та наших воїнів, усього суспільства, а й попри всі складнощі війни представляємо і спроможності України – те, що ми робимо, те, що можемо робити, те, чим ми можемо зміцнювати спільну безпеку у Європі”, – підсумував Зеленський.
Цього дня, за його словами, він також провів окрему нараду з міністром оборони (“Готуємо більше сили для нашої держави”), нараду з правоохоронцями, зокрема з головою СБУ (“щодо протидії колаборантам, щодо знищення логістики ворога. Я вдячний Службі за результати”).