На рівненських кладовищах закінчуються місця для поховань. Спершу говорили про будівництво крематорію, втім, вирішили піти легшим шляхом. Будуть розширяти кладовища. Втім, цей процес може затягнутися. Чому? Знає Тетяна Закордонець.
У Рівному на балансі комунального підприємства «Спецкомбінат», яке відповідає за утримання цвинтарів та надає послуги поховання, знаходиться 9 кладовищ. Діючих з них лише 5: Нове або ж Молодіжне, як його називають рівняни, та цвинтарі у Новому дворі, Басовому куті, Тинному і Золотієві. Але й тут скоро ховати не зможуть - закінчуються місця. Приміром, у Тинному вже хоронять у кілька поверхів: труну з внуками чи правнуками опускають на захоронення їх дідів-прадідів.
- За дореволюційними нормами, мало бути три аршини, тобто приблизно 2,1 м. І коли могила півтора метра, до захоронення залишається приблизно метр, то це ні в які норми не входить ні в колишні, ні в сучасні, - каже настоятель Свято-Різдво-Богородичного храму Отець Олександр.
Ще у квітні керівник «Спецкомбінату» Микола Володько розповідав у коментарі нашому каналу, що питання розширення кладовищ надскладне і вирішити його намагаються уже багато років.
- Територія, яка знаходиться поза кладовищами, - вся приватизована, тобто розпайована. Шляхи, які пропонував міський голова - кращі, які є на сьогодні є. Який варіант буде прийнятий міським головою - із таким варіантом і будемо працювати, - казав Микола Володько.
Міський голова ж на сесії Рівнеради визначав три варіанти розвитку подій з кладовищами: розширити їх за рахунок земель, які є поруч, побудувати крематорій або ж взагалі - облаштувати новий цвинтар. Однак, за його словами, утримання крематорію — занадто дороге задоволення для міста. А отже - не вигідне економічно. Тож міські чиновники все ж налаштовані розширити кладовище "Нове.
- Ми будемо шукати шляхи викупу земельних ділянок, або обміну на рівноцінну земельну ділянку, яка знаходиться в місті. Тобто ми беремо ділянку, яка знаходиться біля кладовища, домовляємося з власником: або ми її викуповуємо, або надаємо її в місті рівноцінну ділянку, - зазначає заступник міського голови Рівного Олександр Миронюк
Та скільки триватимуть ці перемовини - не зрозуміло. Залишається лише сподіватися, що не до тієї пори, поки рівнян просто не буде де ховати.