Radio
Online
Повiдомити новину

На Рівненщину привезуть чудодійну ікону

Це ікона Богоматері «Запашний цвіт» (Ізмаїльська). Кажуть, що найбільше людей вона зцілила від безпліддя, втім, допомагала і від інших недуг, приміром, від лейкемії.

Ця ікона схожа з іконою Божої Матері «Нев'янучий цвіт». У давніших образах відмінність полягала в тому, що Богородиця тримала розпущену гілку в руках. Зараз ця різниця не дотримується, і тому прийнято вважати, що це один і той же образ.

Ізмаїльська ікона «Запашний цвіт» була написана в XIX столітті, імовірно грецьким іконописцем. Вона була сімейною іконою благочестивих жителів міста Ізмаїла на Одещині Георгія і Марії (прізвища залишилися невідомі), і тому на іконі присутні небесні покровителі цього сімейства – святі великомученик Георгій Побідоносець і рівноапостольна Марія Магдалина.У 1937 році ця родина подарувала ікону Ізмаїльському чоловічому монастирю. Але у 1962 році його закрили. А ікона потрапила у Преображенський собор міста Болграда, завдяки чому і вціліла. А повернули її знову до монастиря через три роки після його відкриття - у 2004 році. У цьому ж році вона вперше замироточила. 

На Рівненщині ікона перебуватиме з 23 червня по 8 липня. Графік її перебування у храмах обіцяють оприлюднити пізніше. 

Повідомляє radiotrek.rv.ua

Читайте також: