Radio
Online
Повiдомити новину

На Рівненщину йдуть морози : до чого готуватися? (ВІДЕО)

Зима на носі. Через енергетичну кризу у багатьох рівнян та мешканців області батареї вдома - ледь теплі. Тож люди з острахом чекають на погіршення погодніх умов. Однак скоро - температура повітря таки почне падати.

Зима вже на Рівненщині. Як і в попередні роки вона розпочалася на два тижні раніше від календарної. Ще 17 листопада температура повітря сягнула нуля, а упродовж останніх днів в області ще й почалися короткотривалі снігопади. В сучасних умовах жителі Рівненщини такими змінами погоди не надто задоволені, адже в багатьох із них відсутнє стабільне опалення в оселях.

Кілька годин на добу гріють, а решта холодні , як немає світла- немає і тепла зразу, автоматично.

В нас такий котел вдома, що відключається як світла нема, то тако- ще такого морозу крепкого нема, то може буть.

Тепло? Ну таке, то є то нема, але ми держимся. Держиться вся Україна, і ми держимся, бо треба держатися.

Кажуть доки на вулиці немає сильних морозів - з цим ще можна миритися. Втім, за прогнозами метеорологів така погода на Рівненщині залишатиметься лише до кінця тижня. А от від понеділка в області вже стане холодніше.

Вже починаючи з понеділка сніг поступово припиниться. Переважатиме погода без опадів і з 1 грудня вже встановиться така суха та морозна погода. Температурні показники знизяться. Вночі температура повітря становитиме від трьох до дев'яти градусів морозу. Вдень- від 6 до 0 градусів морозу, - начальниця метеорологічного відділу Катерина Лешундак.

Та й загалом, за їх словами зима цьогоріч буде не надто теплою.

Є інститут довгострокових прогнозів Віри Мартезіновой. Вони займаються саме прогнозуванням довгострокових прогнозів. Середньодобова температура на зимуочікується на 1-2 градуси вище норми. Ну але це не означає, що не буде короткострокових періодів з сильними снігопадами, сильними морозами. Все це очікується, просто недовгий час, - начальниця метеорологічного відділу Катерина Лешундак.

За словами містян, до такого перебігу подій вони не дуже готові. Адже альтернативних методів обігрів в людей практично немає.

Як світла не буде, то які там методи ще можуть буть? Будемо бігати по хаті - гріться.

Село, дрова - такий варіант запасний і не інакше.

Тож оскільки морози вже не за горами - залишається сподіватися, що котельні міста не відключатимуть від енергосистем, а ситуація із опаленням невдовзі покращиться. В іншому випадку - усім жителям області доведеться боротися за місця у пунктах незламності, або ж мерзнути не лише на вулиці а й у своїх домівках.

Читайте також: