Дитячому відпочинку влітку бути! На Рівненщині запрацюють табори, однак лише за умови безпечного там перебування. Всього таких закладів у області 7.
У зв'язку з повномасштабним вторгненням Росії на територію України, ніхто і ніде не може почувати себе у абсолютній безпеці. Проте, діти повинні відпочивати. Саме тому, на Рівненщині - оскільки це область на території якої не ведуться активні бойові дії, дозволили працювати дитячим таборам.
На території нашої області до нині функціонувало 7 таборів. Наразі, чи будуть вони всі працювати достеменно не відомо, адже у багатьох закладах нині проживають вимушені переселенці, а тому табір працювати не може. Ще одним важливим аспектом є наявність укриттів, або захисних споруд, в яких, у разі повітряної тривоги, ховатимуться діти. Усі заклади, які виявили бажання працювати повинні пройти перевірку усіх відповідних структур.
Директор одного із дитячих таборів Рівненщини, який наразі уже функціонує і в ньому відпочивають діти розповідає, табір адаптовується до війни. В цілях безпеки, максимальну кількість дітей, яка може перебувати у таборі скоротили. Тепер у кожному загоні лише по 10 вихованців. А у кожній кімнаті встановлений датчик, який сповіщає про небезпеку і необхідність пройти в укриття. Для того аби не травмувати дітей та убезпечити їх, походи в сховища відбуваються під музику та спокійно, так ніби це гра.
Окрім заходів безпеки змінилась і програма відпочинку. Дітям в ігровій формі розповідають про реалії сьогодення на прикладі середньовіччя. Вихованцям прививають любов до Батьківщини та наголошують на тому, що ми сильна та вільна країна.
Діти війни, звучить страшно, однак це реальність. Попри таку ситуацію, їм необхідно повною мірою прожити безтурботне дитинство навіть у такий складний час.