Radio
Online
Повiдомити новину

На Рівненщині зафіксовані випадки серйозних побічних реакцій на вакцину від COVID-19

Фото ілюстративне

На Рівненщині було зафіксовано два випадки тяжкої побічої реакції на щеплення від COVID-19. У обох випадках пацієнтів госпіталізували.

Про це повідомила координаторка вакцинації у Рівненській області Олена Гандзюк.

"Раніше пацієнти частіше скаржилися сімейним лікарям на реакції після вакцинації, - зазначила Олена Гандзюк. - Але після того, як почали роз'яснювати, яка саме реакція є нормальною, скарг стало менше. Якщо вас лихоманить лише до вечора, а вранці температури немає - потреби звертатися до лікаря теж немає. Можна застосувати жарознижуюче. Це звичайна реакція на щеплення, яка може виникати навіть після іншої вакцинації, а не тільки від ковіду. До звичайних реакцій на вакцинацію також можна віднести відчуття втоми, головний біль, біль у м'язах і біль у місці ін'єкції. Ця симптоматика знайома більшості вакцинованих і переноситься нормально."

До важких реакцій відноситься анафілактичний шок.

"У нас в області було ва випадки анафілактичного шоку. Це вважається сейозна побічна реакція. Ми її фіксуємо, розбираємо. Відповідно друга доза цієї вакцини людині не вводиться. Пацієнтам з анафілактичним шоком була надана медична допомога, в обох випадках люди були госпіталізовані. Провели в лікарні менше доби, виписані. Все закінчилося добре," - відзначила Олена Гандзюк.

Довідково:

Анафілактичний шок  — це загальна алергічна реакція негайного типу, викликана антигенами (лікарськими речовинами, вакцинами, сироватками, укусами комах тощо), що виникає через кілька хвилин після введення антигену. Характеризується бурхливим, тяжким перебігом, розвитком декомпенсованого порушення гемодинаміки. 

Читайте також: