Radio
Online
Повiдомити новину

На Рівненщині у школах та лікарнях брудна вода: виявлено кишкову паличку

Фото ілюстративне

У Рівненських закладах освіти та охорони здоров’я Держпродспоживслужбою проводився лабораторний контроль за показниками якості та безпечності питної води із джерел централізованого та децентралізованого водопостачання.

Про це повідомляє пресслужба Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області.

"Кожна третя проба питної води,досліджена у лабораторії не відповідала вимогам державних санітарних норм і правил по вмісту каламутності, жорсткості, амонію, заліза, у тому числі у 10 пробах води було встановлено перевищення вмісту нітратів у досліджених пробах", - зазначили у Держпродспоживслужбі.

За мікробіологічним показниками досліджено 400 проб питної води, невідповідність вимогам державного стандарту було встановлено у 30  (7,5%)   пробах по вмісту загальних колі-форм та бактерій групи кишкової палички.

Невідповідність питної води санітарно-епідеміологічним вимогам є основною причиною підвищення захворюваності серед населення на такі інфекційні захворювання, як вірусний гепатит А, черевний тиф, дизентерія, холера, ротавірусні інфекції, лептоспіроз тощо, а також хвороби, пов’язані з хімічним забрудненням води.

За результатами проведених заходів  державного нагляду  (контролю) на об’єктах водопостачання підготовлено 58 приписів про усунення порушень  складено 16 протоколів  про порушення санітарних норм на суму 5763 грн.

До органів влади, місцевого самоврядування керівників об’єктів водопостачання підготовлено 24 інформаційні листи  про дотримання вимог санітарного законодавства на підприємствах питного водопостачання та забезпечення населення доброякісною питною водою.

Читайте також: