Radio
Online
Повiдомити новину

На Рівненщині стрімко зросла захворюваність на грип та ГРВІ (ВІДЕО)

Сезонне загострення чи початок епідемії? На Рівненщині зросла захворюваність на грип та ГРВІ. Причому, 20% пацієнтів із такими захворюваннями довелося госпіталізувати. Не поменшало в медзакладах і пацієнтів, хворих на ковід.

За останній тиждень на Рівненщині різко зросла захворюваність на грип та гострі респіраторні інфекції. Лише за минулий тиждень у медзакладах області зафіксували більше 5 тисяч пацієнтів із такими захворюваннями. В обласному Центрі контролю та профілактики хвороб зазначають - найбільше випадків захворювань зафіксували у Рівненському та Сарненському районах.

Більше половини пацієнтів із захворюваннями на грип та ГРВІ — діти. Медики пов‘язують це з відновленнням навчального процесу. Серед інших причин захворюваності називають і погіршення погодних умов та сезонний авітаміноз, що послаблює імунну систему.

Аналогічна ситуація із захворюваністю спостерігається і в самому обласному центрі, щоправда, статистика трохи відрізняється.

Однак, у Рівному перебіг хвороби в більшості пацієнтів минає без суттєвих ускладнень. Так, якщо в області більше 20% хворих на ГРВІ довелося госпіталізувати, то місті за останні два тижні на стаціонарне лікування поклали лише кількох пацієнтів.

Окрім пацієнтів, яким діагностували ГРВІ, у лікарнях міста побільшало хворих на Covid-19. Нині в інфекційному відділенні рівненської центральної міської лікарні перебуває кілька десятків пацієнтів з коронавірусною інфекцією. Найбільше на такі інфекційні недуги хворіють люди похилого віку та ті, хто не проходив жодного курсу вакцинації.

У решті районів області ситуація з захворюванням на ковід залишається сталою. Загалом, зростання інфекційних захворювань медики вважають характерним для зимового періоду. А для профілактики таких хвороб рівнянам радять регулярно зміцнювати імунітет і вживати багато вітамінів. Також у Рівному та області триває кампанія з вакцинації дітей та дорослих від грипу та ГРВІ.

Читайте також: