Radio
Online
Повiдомити новину

На Рівненщині соціальні послуги можна буде отримати онлайн (ВІДЕО)

Соціальні послуги онлайн. Рівненщина — одна із перших областей, де впровадять цифрові послуги у соціальній сфері. Ідеться про нарахування виплат переселенцям, допомогу малозабезпеченим сім'ям та всиновлення дітей. Найближчим часом ці послуги планують надавати через додаток "Дія" і так сподіваються зменшити обіг документів під час допомоги ВПО.

Соцзахист у смартфоні. На Рівненщині стартує пілотний проєкт із впровадження Єдиної інформаційної системи з надання соціальних послуг. Першочергово таку ініціативу спрямують на допомогу для внутрішньо переміщених осіб. Сьогодні у Рівному це обговорювали представники уряду та місцеві посадовці. Замміністра соціальної політики Костянтин Костянтин Кошеленко вважає: нововведення мають спростити документообіг при отриманні переселенцями відповідної допомоги.

Онлайн переселенці зможуть отримати шість послуг, серед яких виплати допомоги на проживання, допомога на дітей одиноким матерям, допомога особам з інвалідністю, встановлення опікунства та усиновлення дитини.

Зараз цифровий сервіс проходить етап випробування. А опісля — стане доступним у додатку "Дія". За задумом розробників системи, люди вразливих категорій зможуть отримувати державні послуги соцзахисту, не виходячи з дому. Тестувати сервіс на Рівненщині розпочали ще до повномасштабного вторгнення, а повернулися до випробувань вже у червні.

Таку цифровізацію планують впровадити у кожній області. Нині в Україні зареєстровано вже 8 000 користувачів Єдиної інформаційної системи. І у Мінсоцполітики сподіваються, що зовсім скоро соцзахист у смартфоні стане доступним для усіх.

Читайте також: