Злочинний бізнес. На Рівненщині правоохоронці викрили 13 осіб, які допомагали чоловікам незаконно перетинати кордон. Це були різні схеми. Вартість коливалася від 3500 до 8000 доларів.
Незаконно переправляли чоловіків за кордон. На Рівненщині правоохоронці викрили три злочинні схеми, у яких було задіяно 13 осіб. Для того, аби переправити клієнта за межі України, ділки вигадували різні схеми.
«Так, 10 фігурантів віком від 19 до 49 років пообіцяли 15 громадянам призовного віку безперешкодно за грошову винагороду: готівкою, на карту чи криптогаманець, виїхати за межі України. Надавши детальні інструкції, минаючи контрольно-пропускні пункти, зловмисники пішки, а також автомобілями, фургонами, мотоциклами та вантажівками з причепами доставляли осіб до державного кордону, де були затримані правоохоронцями», — інспекторка відділу комунікацій ГУНП в Рівненській області Катерина Пилипчук.
Серед прикладів, житель Рівненщини, який працює далекобійником, вирішив провезти до ЄС «таємного пасажира», якого перед цим сховав від прикордонників. Втім, не так сталося, як гадалося.
«В рамках здійснення контрольних заходів прикордонники зупинили вантажний транспортний засіб. Водій вантажівки, будучи жителем області, повідомив охоронцям кордону, що в автомобілі перебуває лише він один. Проте під час огляду салону, під спальним місцем відсіку кабіни, прикритому особистими речами, прикордонники виявили ще одну особу, яким виявився житель Дніпровщини. Цей чоловік також мав намір перетнути державний кордон та потрапити до однієї з країн Євросоюзу», — пресофіцер 9 прикордонного загону імені Січових Стрільців Юрій Шахрайчук
Також поліцейські викрили інших злочинців. Двох рівнян, 30-річного керівника та 42-річного співзасновника благодійних фондів, а також 30-річного здолбунівчанина. Організатори відправляли чоловіків закордон як волонтерів через систему «Шлях». Назад поверталися не усі.
«Зокрема правоохоронцями викрито колишнього юрисконсульта Департаменту з питань будівництва та архітектури Рівненської обласної військової адміністрації, яка спільно з керівниками двох благодійних фондів забезпечили переправлення через державний кордон 118 осіб в якості волонтерів від даних фондів шляхом внесення даних відносно них в систему «Шлях». У подальшому частина так званих клієнтів до України не повернулася та залишилася на території країн Євросоюзу», — начальник відділу Рівненської обласної прокуратури Василь Данілей.
Крім того, прокурори скерували до суду обвинувальний акт стосовно жителя Сарненщини. Чоловік мотоциклом перевозив харків'янина до кордону. Вартість так званих послуг кожен злочинець оцінював по-різному. У середньому, це коштувало від 3500 до 8000 доларів США з особи. За кожним фактом проводиться розслідування. Деякі обвинувачені вже мають запобіжний захід. За незаконний бізнес організаторам загрожує позбавлення волі на строк від 7 до 9 років.