Radio
Online
Повiдомити новину

На Рівненщині на водосховищі мешканці помітили птаха, який занесений до Червоної книги (ФОТО)

У місті Острог на водосховищі, поблизу Хмельницької АЕС, декілька років поспіль зимують лебеді. Щодня їх відвідують декілька десятків людей. Там їх підгодовують та роблять із птахами фото. З'явилися навіть неймовірні фото пернатих на світанку.

Проте, як повідомив місцевий мешканець Григорій Мракобіс, на водойму завітала новий гість. Мова йде про Bucephala clangula, або, як її ще називають, гоголя зеленоголового.

 "Нова червонокнижна птаха завітала на "дамбу" в тусовку до лебедів. Bucefalia сlangula...смішна на вигляд Буцефалія більше ніж на хвилину пірнає, подовгу крутить лапами під водою, просто під лебедями", - підписав світлину пан Григорій.

На сайті Червоної книги України зазначено, що гоголь зеленоголовий належить до класу Птахи, ряд — Гусеподібні, родина — Качкові. Це один з 3-х видів роду та єдиний вид роду у фауні України. 

В Україні гніздиться групами на півночі Рівненської області і на Шацьких озерах, а також на Дніпрі. Зимує на Дніпрі (сотні птахів) і Азово-Чорноморському узбережжі, переважно на Утлюцькому лимані та у пн. частині Сивашу.

"Включено до ЧКУ (1994), Резолюції № 6 Бернської конвенції зі статусом 3, Бернської (Додаток ІІІ) та Боннської (Додаток ІІ) конвенцій. У місцях, зручних для гніздування виду, необхідно влаштовувати штучні гніздівлі, а також зберігати у заплавах річок старі дуплисті дерева. У місцях гніздування в Рівненській та Волинській обл. необхідно створити заказники загальнодержавного значення", - зазначають на сайті.

Нагадаємо, на Рівненщині на водосховищі жорстоко вбили лебедя.

Читайте також: