На Рівненщині кілька громад об'єдналося у новий туристичний маршрут

На Рівненщині розпочався проєкт «Міста Погориння» та буде створено унікальний регіональний туристичний маршрут по давнім городищам.

У межах проєкту Гощанська ТГ разом з партнерами ГО «Клуб історичної реконструкції «Оствиця», Управлінням культури та туризму Рівненської ОДА, та у співпраці з чотирма громадами області (Зорянська, Шпанівська, Здовбицька та Варковецька) створять п’ять нових туристичних маршрутів пам’ятками археології «Міста Погориння».

Маршрут об’єднає сім давніх поселень. Початок кожного шляху розпочинається на Басівкутському городищі (м.Рівне), а завершується -  на Гощанському, Новожуківському, Білівському, Хотинському, Кунинському та Варковицькому городищах. Для промоції цих маршрутів буде створено зручний двомовний сайт, паперові путівники, відео та проведена активна інформаційна кампанія.

«Рівненська область має унікальну історію та культурну спадщину, про яку мало знають не лише туристи, а й жителі області. До прикладу, існування на території Рівненщини давніх городищ (нині – залишки поселень Х-ХІІІ ст.). «Погоринські міста» - саме так неодноразово згадуються в літописах землі над річкою Горинь як окреме територіальне утворення часів Давньої Русі. Багато городищ на Рівненщині збереглися до нашого часу у вигляді величезних високих пагорбів різної величини, з яких відкриваються гарні краєвиди та більшість мають статус пам’ятки археології», - зазначає співорганізатор проєкту «Міста Погориння», засновник ГО «Клуб історичної реконструкції «Оствиця» Юрій Ойцюсь. 

У Рівному 7-8 серпня 2021 року пройде професійне навчання для представників громад від Асоціації індустрії гостинності України та буде розпочато створення туристичного кластера, щоб надалі разом створювати нові культурно-туристичні продукти, промотувати маршрути, розвивати інфраструктуру, збільшувати кількість туристів та відкривати свої регіональні  цікаві локації для всієї України.
 

Читайте також: