ITV MEDIA GROUP | Новини Рівного та області ITV MEDIA GROUP | Новини Рівного та області
Рівне, вул. Миколи Боголюбова, 5
+380964960000 [email protected]

На Рівненщині городище, яке перебуває під охороною держави, повернуть у державну власність

Завдяки прокуратурі Злазненське городище повернуть у державну власність.

Про це повідомили у пресслужбі Рівненської обласної прокуратури.

Йдеться про пам’ятку археології місцевого значення «Городище та селище X-XI ст.», що розташована неподалік села Злазне, на території Головинської громади Рівненського району. Вона внесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України та з 1987 року перебуває під особливою охороною держави.

Як зазначили у прокуратурі, попри законодавчу заборону передавати землі, на яких розташовані пам’ятки археології у приватну власність, 1,5 га городища віднесено до земель сільськогосподарського призначення та безпідставно під час розпаювання передано у приватну власність фізичних осіб.

Щоб не допустити знищення пам’ятки через обробіток землі, Здолбунівська окружна прокуратура звернулась до суду.

Костопільський районний суд задовольнив позовні вимоги прокурора та усунув перешкоди у здійсненні Рівненською ОДА права користування та розпорядження цими землями і скасував державну реєстрацію цих ділянок у Державному земельному кадастрі, Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Після набрання рішенням законної сили прокуратура вживатиме заходів щодо фактичного повернення земель державі.

Читайте також: