Radio
Online
Повiдомити новину

На День міста відкрили зовнішню частину комплексу "Таємничі підземелля Рівного" (ВІДЕО)

У 2016 році у парку Шевченка знайшли підземелля. Археологи запевнили – це залишки однієї із будівель Палацику на гірці. Того ж року ентузіасти  розпочали розкопки. У 2018 тут стартували наземні будівельні роботи.  За чотири роки зовнішню частину комплексу "Таємничих підземель Рівного завершили". На відкриття прийшли сотні містян.

Федір - рівнянин «Я вже 50 років у Рівному живу і такого перетворення парку я ще не бачив. Це по-європейськи.» Тетяна - рівнянка «Так, звичайно чекали. Навіть коли тут стояв зелений паркан, дивилися в ті дірочки, які були і хотіли побачити що це дійсно буде. І взагалі, це дуже цікава новинка в нашому місті»
Зовнішня частина комплексу складається із двох великих кіл, фонтану «Богатир», містка кохання та двох рядів для сидіння. У більшому колі під склом експозиція «Червоний Хрест Культури». Вона про  ставлення окупаційної влади до історичних пам’яток, розповів начальник управління культури та туризму Рівного Тарас Максименко. У меншому колі, додає, експозиція «Еволюція агресії», що символізує боротьбу українців проти окупантів і загарбників. Більшість робіт за кошти від Європейського Союзу.
Тарас МАКСИМЕНКО – начальник Управління культури та туризму Рівного «Загальна вартість робіт, я говорю приблизно, тому що в нас були робити в євро. Ми отримували кошти в євро. Вони за два роки отримання проєкту вони знецінилися частково, тому зараз я можу сказати, що це 12 мільйонів отриманих з Європейського Союзу і 3,5 отриманих з міського бюджету».
Вхід у підземелля розташований зі сторони літньої сцени. Правда спуститися вниз рівняни зможуть не раніше листопада.
Тарас МАКСИМЕНКО – начальник Управління культури та туризму Рівного «Ми маємо передати з балансу на баланс цей об’єкт. Передати на баланс Парку культури й відпочинку і після того, я думаю, зразу ж рівняни зможуть відвідати підземелля. Через 2 місяці ми всіх чекатимемо в підземеллях на VR-квест, простий квест і звичайно краєзнавчі екскурсії. Зараз уже є 4 види екскурсії. Різні види послуг, різна ціна. Я думаю, це буде від 50 до 150 гривень.»
Окрім фонтану підсвічуються експозиційні кола. Також щодня із 19:00 до 22:00  тут звучатиме музика відомого композитора Казимира Любомирського. У Рівному востаннє її слухали 170 років тому.
Олена - рівнянка «Чесно, дуже круто. Для Рівного дуже круто все. Ну, для Рівного це дійсно, щось новеньке. І дійсно фонтан, який можна назвати фонтаном.

Читайте також: