Radio
Online
Повiдомити новину

"Ми точно встановимо, хто знищив сторінку «Рівне онлайн»": за незрозумілих причин зникла медіа-спільнота

Сторінка «Рівне онлайн» була створена ще восени 2016 року. Спочатку мала назву «Це Рівне , друже» та активно почала набирати обертів. Сторінка медійників зникла у Фейсбук ще 3 квітня, однак до цього часу працівники спільноти не знають, чому так сталося. Про це по повідомляють на сайті rivne.online. "3 квітня 2020 року адміністратори та редактори сторінки “Рівне онлайн” у фейсбуці, на електронні адреси отримали повідомлення, що вони лишаються прав адміністраторів та редакторів. Паблік, який за три роки існування набрав більше 30 тисяч підписників і був універсальним для кожного, просто зник", - йдеться у повідомленні. Одна із засновниць сторінки Іванна Пелих розповідає:«Ми, разом з творчою групою, хотіли відкрити щось нове, аби група була цікава для кожного. Чесно кажучи, у Рівному майже немає подібних пабліків. Ми з самого початку позиціонували себе, як демократичний майданчик, де не порушуються права та інтереси громадян. Коли мені прийшло повідомлення, що я більше не являюсь редактором групи «Рівне онлайн», я подумала, що це якийсь глюк. А потім сторінка взагалі зникла! Відповіді від техпідтримки фейсбуку, що ж сталося насправді , ми так і не отримали. Нині я схиляюся до думки, що нас просто «хакнули» і знищили».

Працівники спільноти повідомляють, що техпідтримка Фейсбуку не відповідає на запити, що ж трапилося зі сторінкою: "Нас хтось видалив з соцмережі, чи це ціле направлена кібератака проти нас? Якщо ми порушили правила фейсбуку, то хочемо отримати конкретні відповіді, які саме? Адже інформація, яка подавалася на сторінці, не порушувала прав та інтересів громадян. Для колективу, який три роки працював над розвитком пабліку та сайту «Рівне онлайн», є справою принципу, встановлення осіб, які здійснили незаконне втручання в роботу сторінки, з обов‘язковим висвітленням в засобах масової інформації, конкретних прізвищ та імен винних у знищенні сторінки, а також причин та спрямованості їхніх дій"

«Я була підписана на групу «Рівне онлайн « два роки. Декілька тижнів тому вирішила зайти, а сторінки немає. Через деякий час, знову те саме. Звернулася до керівників пабліку, мені повідомили прикру новину. Вважаю неправильним, коли у рівнян забирають ресурс , з якого багато людей черпають інформацію і вдосконалюються», – обурюється рівнянка Іванна Рибка.

«Я завжди брав участь у різних конкурсах на сторінці «Рівне онлайн». Мені подобалось наповнення пабліку. Там кожен міг знайти щось своє. Тепер група зникла. Сподіваюся, що жителям Рівного повернуть паблік, з яким ніколи не було сумно», – наголошує підписник сторінки Олександр Прозоров.

Дописувачі медіа-спільноти зазначають, що записали коментарі, лише двох підписників сторінки «Рівне онлайн», а таких як Іванка та Олександр, на момент зникнення було майже 32 тисячі.

Наразі, представники спільноти надіслали звернення до адміністрації Фейсбук, а в подальшому подадуть відповідну скаргу до відділу кіберполіції з метою розшуку та притягнення до відповідальності винних осіб та стягнення збитків. Поки ж вони створили нову сторінку у Фейсбуці – Rivne Online 2.0.:"Там ми продовжимо висвітлювати життя нашого міста. Але обіцяємо, ми точно встановимо, хто знищив сторінку «Рівне онлайн»".

Читайте також: