Radio
Online
Повiдомити новину

Муніципальна варта, земля та звернення: огляд чергового засідання сесії Рівнеради (ВІДЕО)

Без готелю на березі Басового Кута та без двох мільйонів на підземний перехід на розі вулиць Данила Галицького – Степана Бандери. Відбулося чергове пленарне засідання сесії Рівнеради. Розглянули понад 200 питань. Яке викликало найбільше дискусій у депутатів та за що проголосували - далі у матеріалі.

Працівники 9 медичних закладів міста можуть залишитися без заробітних плат. Адже Національна служба здоров'я України зменшила оплату гарантованих медичних послуг. Тож міське управління охорони здоров’я звернулося до депутатів, аби ті допомогли вирішити цю проблему.

- По всіх наших закладах тепер, щоб ці пакети не були збитковими, щоб дати можливість не тільки забезпечувати державою гарантовану заробітну плату медикам, а бодай дати якесь зростання по заробітній платі, не вистачає закладам охорони здоров’я, не вистачає закладам охорони здоров’я 85,5 мільйонів, щоб ці пакети існували, а допомога мешканцям надавалася, - каже ступниця начальника міського управління охорони здоров′я Лариса Обуховська.

Утворили депутати і тимчасову контрольну комісію, яка вивчатиме пропозиції підприємств із переробки побутових відходів. Нещодавно в Рівне приїжджали представники німецько-української компанії «Браун Індастріал Технолоджі». Вона має намір побудувати в Рівному завод із переробки таких відходів. Головою комісії обрали Катерину Марчук, депутатку від фракції «Рівне Разом».

 

Представників заводів є дуже багато, ми хочемо вибрати найкращий саме для нашої громади. Це дуже важливо, бо ми маємо гіркий досвід того, що завод сьогодні збудований, він не працює, це дуже погано. А ця депутатська комісія робитиме все так, щоб ми таки отримали той завод і закрили питання утилізації сміття, - говорить секретарВіктор Шакирзян.

Готелю на території Басового Кута – не буде. За це рішення сьогодні проголосували депутати. Нагадаємо, земельну ділянку там виділили для будівництва та обслуговування кафе. Водночас, наказ Управління містобудування та архітектури дозволяв будувати ще й готель в парку над пляжем. Ініціатором скасування виступила фракція «Голос».

- Депутати підтримали скасування цього наказу і, власне, тепер будувати багатоповерхівку там не можна. Це перший крок, там все таки лишається ще дозвіл на будівництво кафе. Ми ініціюємо, щоби управління профільне розірвало, знайшло підстави, а на нашу думку, там є підстави порушення умов договору, щоб цю оренду розірвали і взагалі там жодного будівництва не було, - наголосив депутат Святослав Клічук. - Ми розуміємо, що ніякого готелю там не мало бути, там мало бути під виглядом готелю якісь апартаменти, які потім продаються як житло

 Вивчатимуть, зокрема, і питання безпеки та розміщення дитячих і спортивних майданчиків на території Рівненської громади. На сесії депутати проголосували за утворення відповідної тимчасової комісії. Головне завдання, розповідає Катерина Марчук, - дізнатися балансоутримувача усіх майданчиків та привести ті, хто цього потребує, у безпечний для дітей стан.

Така комісія була минулої каденції, у 2017-му році. Нам передали на сьогоднішній день усі майданчики, які вони досліджували, але зрозуміло, що зараз 2021-й рік, і половина з цієї інформації буде недоцільною, - додає Катерина Марчук. - На 2022-й рік ми будемо вже знати точно і володіти інформацією, які потрібно вулиці облаштувати дитячими майданчиками і які вулиці дооблаштувати

Найбільшу дискусію серед депутатів викликало положення про утворення Департаменту муніципальної варти в Рівному. Рішенняі таки ухвалили, правки «з голосу» від депутатів не підтримали.

Ми вкрай вже і зараз потребуємо реакції на несанкціоновану торгівлю на вулицях і так далі. Зараз іде організаційний момент. Приміщення на Степана Бандери є, та наразі ремонтується, і буде належати муніципальній варті. І коли вже процеси запустяться, буде оголошений конкурс на заміщення посад інспекторів з паркування, благоустрою

Розглянули й питання, що стосувалися змін до програм, виділення земельних ділянок, а також утворення інших тимчасових комісій. На наступній сесії заступники міського голови звітуватимуть про результати роботи за півроку.

Читайте також: