Radio
Online
Повiдомити новину

Місцеві громади Рівненщини отримали майже 335 мільйонів гривень плати за землю

Як повідомили в Головному управлінні ДПС у Рівненській області, у січні – вересні 2020 року до місцевих бюджетів області  надійшло  334,5 млн. грн. земельного податку та орендної плати за землю.

Зокрема, від юридичних осіб місцеві громади отримали 279,2
млн. грн. плати за землю, від фізичних осіб – 55,3 млн. гривень.
Найбільші суми земельного податку отримали місцеві громади міста Рівне -57,7 млн. грн., Рівненського району  – 44,0 млн. грн., Сарненського району – 32,4 млн. грн. та Здолбунівського району – 21,4 млн. гривень.

Начальник Головного управління ДПС у Рівненській області Віталій Чуй зазначив, що плата за землю залишається вагомим джерелом наповнення місцевих скарбниць Рівненської області, що в свою чергу є важливим інструментом функціонування та розвитку місцевого самоврядування. Адже успішне виконання функцій та завдань, покладених на органи місцевого самоврядування, неможливе без належного фінансового забезпечення.

Нагадуємо жителям Рівненщини, що згідно з п. 286.5 ст. 286 Податкового кодексу України  нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають)
платникові за місцем його реєстрації до 01 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному ст. 58 Податкового кодексу.

Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (п. 287.5 ст. 287 Податкового кодексу).
У аналогічному порядку здійснюється нарахування фізичним особам орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності та визначаються строки її сплати (п. 288.7 ст. 288 Податкового кодексу).

Читайте також: